RU

Ціни на нафту стабілізувалися після зниження напередодні

13.08.2008, 10:21

Ціни на нафту залишаються стабільними вище $113 за барель після вчорашнього падіння до мінімального рівня від початку травня на тлі новин про те, що попит на "чорне золото" у США продемонстрував максимальне зниження за 26 років.

Як повідомляє "Reuters", до 7:35 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту зросли на 31 цент до $113,32 за барель. Ф'ючерси на нафту марки "Brent" подорожчали на 7 центів до $111,22 за барель.

Попит на нафту в найбільшій країні-споживачеві енергоносіїв у першому півріччі впав у середньому на 800 тис. барелів за добу, повідомила Адміністрація енергетичної інформації США.

Роздрібний попит на бензин у США минулого тижня зменшився на 3,8 відсотка порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомив "MasterCard Advisors", незважаючи на те, що ціни на автозаправних станціях відійшли від рекордних позначок.

Зростаючий попит у Китаї та інших країнах, що розвиваються, став причиною шестирічного ралі цін на нафту,а цього року додаткову підтримку надали інвестори, що купують нафту як страхування проти слабкого долара та інфляції.

Однак ситуація змінилася, оскільки високі ціни та послаблення економіки знизили попит, тоді як долар піднявся до шестимісячних мінімумів проти кошика валют. Другий споживач нафти після США - Китай - повідомив у понеділок про несподіване зменшення імпорту нафти в липні до семимісячного мінімуму.

Інвестори також чекають щотижневих даних про запаси нафти у США, які буде опубліковано сьогодні. Аналітики вважають, що запаси нафти знизилися на 200 тис. барелів, запаси бензину зменшилися на 2,1 млн. барелів, а запаси дистилятів збільшились на 1,9 млн. барелів.

Російсько-грузинський конфлікт продовжує підтримувати ціни. Президент Росії Дмитро Медведєв у вівторок наказав припинити військові операції в Грузії, однак Тбілісі стверджує, що Москва продовжує бомбити міста та села.

Компанія "BP PLC" закопала нафтопровід і газопровід, що проходить від Каспійського моря через Грузію, але сказала, що жоден із них не постраждав під час конфлікту.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини