RU

Ціни на нафту перевищили $116 за барель

21.08.2008, 09:48

Нафта подорожчала у четвер, перевищивши $116 за барель, на фоні побоювань про зриви постачань, після того, як Росія висловила незадоволення з приводу підписання оборонної угоди між США та Польщею.

Як повідомляє "Reuters", до 7:50 за київським часом жовтневі ф'ючерси на американську легку нафту додали 83 центи до $116,39 за барель, ф'ючерси на нафту марки "Brent" виросли на 80 центів до $115,16 за барель.

Ціни на нафту наразі на 20% нижчі від пікового рівня, досягнутого в середині липня, але на 15 відсотків вищі, ніж у кінці минулого року завдяки багаторічному ралі, викликаному економічним зростанням в Азії.

У середу США та Польща підписали угоду про розміщення на польській території елементів протиракетного щита США, але Росія, другий у світі виробник нафти, вважає, що вона загрожує її безпеці. Деякі російські політики та військові навіть заявили, що Польща має бути готовою до превентивного нападу на цей об'єкт у майбутньому.

Угода з'явилася тоді, коли взаємини між Росією та США значно погіршилися через військовий конфлікт Москви і Тбілісі.

Геополітична напруга перевершила за важливістю найбільше тижневе зростання запасів нафти. Як стало відомо, запаси нафти у США минулого тижня збільшились на 9,4 млн. барелів до 305,9 млн. барелів, тоді як аналітики чекали зростання на 800 тис. барелів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини