RU

Ціни на нафту підвищуються через загрозу нафтовій інфраструктурі

28.08.2008, 10:09

Нафта дорожчає четвертий день поспіль через побоювання, що тропічний шторм "Густав" може зашкодити прибережній нафтовій інфраструктурі Мексиканської затоки.

Як повідомляє "Reuters", до 7:40 за київським часом жовтневі ф'ючерси на американську легку нафту зросли на 80 центів до $118,95 за барель. За останні три сесії нафта виросла на $3,56. Ф'ючерси на нафту марки "Brent" піднялися на 88 центів до $117,10 за барель.

Статус "Густава" знову було знижено з урагану до шторму, однак він зберігає достатньо сили, щоб бути загрозою для нафтової інфраструктури. Очікується, що він досягне узбережжя Мексиканської затоки в понеділок і на його шляху опиниться близько 85 відсотків американських нафтогазових платформ.

"Shell Oil Co", найбільший виробник Мексиканської затоки, повідомив, що шторм на його виробництво вплине вже у четвер, оскільки компанія евакуйовувала всіх робітників зі своїх прибережних платформ.

Аналітики вважають, що американські компанії буду змушені використати до кінця свої запаси нафти, щоб компенсувати зриви постачань. Дані Адміністрації з енергетичної інформації США показали вчора, що запаси нафти минулого тижня знизилися на 100 тис. барелів, тоді як аналітики чекали їхнього зростання на 1,0 млн. барелів. Трейдери також чекають зборів ОПЕК у Відні 9 вересня, і спостерігають за посиленням напруги між Росією та Заходом.

Президент Венесуели Уго Чавес у середу заявив, що ціни на нафту справедливі, а міністр енергетики країни сказав, що ОПЕК має залишити рівень видобутку без змін або зменшити його під час зборів у вересні.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини