RU

Ціни на нафту опустилися нижче $49 за барель

21.11.2008, 10:15

Нафтове котирування на азіатських торгах у п'ятницю опустилося до мінімуму трьох з половиною років нижче $49 за барель, втративши майже $100 порівняно із відміченим у липні історичним максимумом вище $147 за барель внаслідок того, що уповільнення світової економіки скорочує попит на "чорне золото".

Як передає "Reuters", ціни падають шосту сесію підряд. Тільки за цей тиждень вони опустилися на 14 відсотків, що може обернутися найзначнішим тижневим зниженням з початку жовтня.

Досягши 3,5-річного мінімуму, нафта трохи відіграла позиції. До 7:47 за київським часом січневі ф'ючерси на американську легку нафту зросли на 30 центів до $49,68 за барель. Січневі ф'ючерси на індикативний сорт нафти Brent подорожчали на 45 центів до $48,53 за барель.

У четвер до закриття торгів у Нью-Йорку американська нафта подешевшала на $4, у той час як Brent зменшила $3,64. Обидва сорти опустилися нижче позначки у $50 за барель.

Американський інвестиційний банк "Goldman Sachs", який ще в травні обіцяв зростання цін на нафту до $200 за барель, у четвер вкотре знизив прогноз вартості ф'ючерсів на американську нафту у 2009 році - до $80 за барель з $86.

Зниження цін на "чорне золото" поступово переконує все більше число членів ОПЕК у тому, що доведеться піти на подальше скорочення об'ємів видобування на наступному саміті.

Про ситуацію на ринку нафти і нафтопродуктів>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини