RU

Ціни на нафту наближаються до тримісячного мінімуму

05.08.2008, 10:12

Ціни на нафту трималися недалеко від тримісячного мінімуму на торгах в Азії у вівторок, оскільки занепокоєння з приводу можливого дефіциту постачань зменшилось на тлі ознак збільшення нафтовидобутку ОПЕК та зниження попиту на "чорне золото" у США через ослаблення економіки.

Як повідомляє "Reuters", ціни падають, усе більше віддаляючись від рекордного максимуму, що спостерігався в середині липня на рівні вище $147 за барель, незважаючи на шторм у Мексиканській затоці, який став причиною збоїв у видобутку, постачанні та переробці нафти.

Таким чином, до 7:10 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту знизилися на $1,08 до $120,33 за барель. Ф'ючерси на нафту марки "Brent" знизилися на $1,08 до $119,60 за барель.

Опитування показало, що обсяг постачань нафти з боку ОПЕК зростав у липні третій місяць поспіль, переважно за рахунок збільшення видобутку в Саудівській Аравії, яка є найбільшим експортером "чорного золота" у світі. Проте, конфлікти в Нігерії та шторми, що загрожують нафтогазовій інфраструктурі в Мексиканській затоці, можуть надати підтримку цінам та перешкодити зниженню у короткостроковій перспективі, зауважив Мур.

Тропічний шторм "Едуард" у Мексиканській затоці, що наближається до Техасу, у вівторок змусив низку компаній скоротити видобуток нафти та газу і став причиною збоїв у постачанні та переробці "чорного золота".

Крім того, підтримати ціни можуть дані про скорочення видобутку нафти в Росії у річному розрахунку в липні і занепокоєння з приводу напружених взаємин Ірану (четвертого найбільшого експортера "чорного золота" у світі) і Заходу.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини