RU

Ціни на бензин: причин для паніки немає

27.05.2009, 16:39

На сьогодні середнє в Україні підвищення цін на бензини становить 11-16 коп./л. Такі результати моніторингу Консалтингової групи "А-95".

Директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, зокрема, відзначив, що останнє підвищення цін на бензин А-95 спостерігалося тільки на 26% від всіх АЗС, що працюють в Україні, причому тільки у Києві і області. За його словами, у 16 областях країни ціни на АЗС нижчі навіть мінімальної відмітки рекомендованого цінового коридору, який встановлює експертно-аналітична група з питань функціонування ринку нафти, нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості. Там пальне, як і раніше, продається на 50-60 коп./л дешевше.

Експерти зазначають, що більш високі ціни на паливо у великих центрах зумовлені високим попитом і загальним здороджанням мегаполісів. "Вітчизняний ринок має інерцію відносно зовнішнього ринку, що зумовлено часом, необхідним на транспортування фізичних обсягів товару, і наявністю на внутрішньому ринку в середньому місячних запасів продукту", - відзначають експерти Консалтингової групи "А-95".

Нагадаємо, 20 травня ціни на бензин на більшості заправних станцій зросли на 3-5%. На деяких вітчизняних АЗС бензин марки А-95 подорожчав на 30 коп./л.

В Україну низькооктановий бензин переважно імпортується з Росії, високооктановий - з НПЗ Румунії, Литви, Білорусі. Основні учасники ринку продажу палива в Україні: "Лукойл Україна", "ТНК-ВР", "Торговий дім "Контініум-Галичина" (бренд WOG) і ВАТ "Концерн "Галнафтогаз" (бренд "ОККО").

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини