RU

Ціна на газ для населення до кінця року може зрости у 1,5 рази

23.01.2009, 13:30

До кінця року ціна на газ для населення може перевищити нині чинні тарифи у півтора рази. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"Якщо НКРЕ все ж зважитися на підвищення тарифів на природний газ для населення ще цього року, щоб дещо поліпшити фінансове становище НАК "Нафтогаз України", тоді ціна на газ буде швидше усього щоквартально пропорціонально підвищуватися і до кінця року може перевищити нині чинні тарифи у півтора рази", - вважає експерт.

Крім того, О.Морква зазначає, що з урахуванням "внутрішніх" накруток і традиційної непрозорості нафтогазового ринку України, для українських підприємств остаточна ціна на природний газ в 2009 році складе не менше ніж $330 за тис. куб.м. "Більше того, ціна понад $350 за 1000 кубометрів виявиться вже непідйомною, для українських хімічних підприємств, змушуючи власників через технологічну відсталість і високу енергоємність виробництв, а також гостру конкурентну боротьбу на товарних ринках продавати свій бізнес або значно обмежувати операційну діяльність, що негативним чином відіб'ється і на надходженнях до держбюджету", - вважає експерт.

"Незважаючи на запевнення українського уряду, що він не бачить доцільності у підвищенні газових тарифів для населення цього року, це рішення є виключно популістським і якщо воно буде реалізоване, то ціновий шок ЖКГ переживе вже у 2010 році, коли ціна на газ для населення за рік підніметься в 2-2,5 рази, а рівень розрахунків значно скоротиться", - вважає О.Морква.

За словами експерта, таким чином, за фактом підписаних у Москві десятирічних контрактів на постачання російського газу в нашу країну, в української економіки залишається практично усього один "перехідний" рік на технологічну і енергетичну модернізацію, щоб, починаючи з 2010 року, коли очікується відновлення зростання світової економіки, зуміти успішно конкурувати на світових товарно-сировинних ринках.

Нагадаємо, 19 січня, голови російського ВАТ "Газпром" і українського НАК "Нафтогаз України" в присутності прем'єр-міністрів України і Росії підписали контракт купівлі-продажу російського газу на 2009-2019 рр. Сторони домовилися про те, що Україна отримає 20-відсоткову знижку на природний газ за умови збереження тарифу прокачування російського газу для європейських споживачів у 2009 році за ціною 2008 року. Крім того, внаслідок досягнутих домовленостей Київ і Москва відмовилися від послуг посередників у газовій сфері. 20 січня Ю.Тимошенко заявила, що середньорічна ціна російського газу на кордоні з Україною становитиме $228,8 за тисячу кубометрів.

Online-конференція інтернет-аудиторії і експертного співтовариства "Газове протистояння">>>

Про гордість Тимошенко читайте у статті "Ціна газової операції. Сенсація чи програш?">>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини