RU

Три системних банки готові знизити комісію інтерчейндж. Їх підтримали Masterсard і Visa

02.04.2021, 12:26
Три системних банки готові знизити комісію інтерчейндж. Їх підтримали Masterсard і Visa - Фото
Фото: depositphotos.com

ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль опублікували спільне звернення до Верховної Ради, Кабміну і НБУ, де заявили про готовність поетапно знизити розмір міжбанківської комісії за проведення безготівкових розрахунків, інтерчейндж, в Україні. Текст заяви опублікувала пресслужба ПриватБанку.

"Найбільші банки України, які працюють в сфері еквайрингу, підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні", – йдеться в заяві.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Банки пропонують Антимонопольному комітету дати оцінку їхній пропозиції знизити комісію до 1,2% (з 1 липня 2021 року), до 1% (з 1 липня 2022 року) і до 0,9% (з 1 липня 2023 року).

Банки наполягають на збереженні вільного ринкового ціноутворення щодо комісії за еквайринг на принципах вільної конкуренції і неприпустимості її регулювання на законодавчому рівні.

"Тому пропонуємо відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку", – зазначено в зверненні.

Ініціативу банків підтримали міжнародні платіжні системи Mastercard і Visa.

"Протягом останніх років Mastercard поетапно знижувала розмір комісій інтерчейндж на українському ринку. Ми готові приєднатися до запропонованої банківським сектором ініціативи, як тільки буде отримано схвалення від Антимонопольного комітету України", – йдеться в заяві платіжної системи.

У заяві Visa зазначено, що "...компанія підтримує ринковий підхід до визначення ставки інтерчейндж і вартості послуг еквайрингу відповідно до вимог законодавства про захист економічної конкуренції та наголошує на неприпустимості її регулювання в адміністративному порядку".

Також банки пропонують уряду розглянути їхні рекомендації щодо підвищення ефективності та зручності платіжних послуг для кінцевих споживачів.

Зокрема, пропонується ввести регулювання безготівкових платежів між компаніями, державою з одного боку і громадянами, з іншого. Скасувати вимогу з безкоштовного обслуговування зарплатних рахунків. І знизити встановлені обмеження за готівковими розрахунками в торгових мережах.

  • У грудні в Національному банку попередили, що в разі прийняття Верховною Радою одного із законопроєктів, що передбачають заборону для банків заробляти на комісіях торговців, всі платіжні картки в Україні можуть стати платними.
  • На початку березня в НБУ повідомили, що українці все частіше здійснюють безготівкові операції з використанням платіжних карток.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини