RU

Три оператора об'єднали зусилля для розгортання 4G в Україні

19.06.2020, 16:57
Три оператора об'єднали зусилля для розгортання 4G в Україні - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Телеком-оператори  КиевстарVodafone Україна та lifecell почали спільні дії з обміну радіочастотами в діапазоні 900 МГц, що дозволить ввести зв'язок 4G по всій країні. Про це  йдеться у спільній заяві операторів.

Згідно з умовами нових ліцензій на використання діапазону 900 МГц, мобільні оператори зобов'язані протягом двох років охопити 4G покриттям 90% населення країни, зокрема, населені пункти з населенням від 2000 осіб, сільську місцевість і транспортну інфраструктуру.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

"Відповідно до Указу Президента України № 497 від 8 липня 2019 року "Про деякі заходи щодо поліпшення доступу до мобільного інтернету" та затвердженої НКРЗІ "Дорожньої карти заходів із рефармінгу", 19 червня 2020 року телеком-оператори Київстар, Vodafone України і lifecell почали спільні дії з обміну радіочастотами діапазону 900 МГц. Завдяки рефармінгу кожен з операторів зможе використовувати суцільні смуги радіочастот, які є достатніми для можливості впровадження та використання сучасного стандарту четвертого покоління мобільного зв'язку", - йдеться в заяві.

Уже влітку 2020 року оператори здійснять обмін радіочастотами у восьми західних областях України, серед яких першою стане Закарпатська. Надалі заходи щодо рефармінгу охоплять інші регіони України і повністю завершаться до кінця 2020 року. Для налаштування базових станцій GSM900 на LTE900 мобільні оператори повинні відключати на короткий час і перезавантажувати своє обладнання. Відзначається, що роботи проводяться в нічний час, при номінальному навантаженні на мережі, що дозволяє мінімізувати можливе зниження якості зв'язку.

  • На початку травня президент Володимир Зеленський  провів зустріч із представниками операторів, закликавши їх прискоритися з розгортанням мереж 4G в Україні. Всього станом на травень 2020 зв'язок 4G працює у 16205 населених пунктах, це 57% від їх загальної кількості в Україні.
  • У звіті Київстар за перший квартал 2020 року говориться, що 4G мережі оператора охоплюють 11 тисяч населених пунктів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини