RU

Трейдер не бачать причин для дефіциту нафтопродуктів

11.05.2011, 10:25
Трейдер не бачать причин для дефіциту нафтопродуктів - Фото
b75f9be9de38b052f187d66ec4e87046.jpg

Трейдер не бачать причин для дефіциту нафтопродуктів
Асоціація "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" не бачить передумов для дестабілізації постачань нафтопродуктів у найближчому майбутньому. Про це сказано у прес-релізі об'єднання.

Асоціація протестує проти "провокаційних і нагнітаючих напруженість заяв" нафтопереробних компаній, зокрема "ТНК-ВР Коммерс", про існування передумов для дефіциту палива в Україні у зв'язку з ремонтом Мозирського НПЗ і проблемами у Росії.

"На відміну від раптових поломок і зупинок Лисичанського НПЗ, ремонт на Мозирському НПЗ є плановим, тобто супроводжується напрацюванням необхідних обсягів продукту для безперебійного постачання споживачам, - зазначив президент асоціації Леонід Косянчук. - А постачання із Росії - мізерні, у зв'язку з чим заходи російського уряду з обмеження експорту бензину не матимуть якихось наслідків для України".

В "Об'єднанні операторів ринку нафтопродуктів України" впевнені, що дефіцит палива у нашій країні може бути викликаний лише двома чинниками, які, на нашу думку, стали реальними причинами проблем, що спостерігаються сьогодні у РФ.

Перший чинник - реалізація ініціатив за так званою підтримкою нафтопереробної галузі (імпортне мито, квотування, ліцензування тощо). Це автоматично обмежить конкуренцію на ринку і вб'є диверсифіковану систему постачання України паливом.

"Саме монопольний пристрій російського ринку, повністю контрольованого власниками НПЗ, яка веде згідно з висновками Федеральної антимонопольної служби Росії дискримінаційну цінову політику, і обмежує доступ до ресурсу незалежних гравців. Тут необхідно спростувати ще одну заяву "ТНК-ВР Комерс": у вільному продажу компанія паливо не пропонує, про що свідчить прайс-лист на офіційному интернет-сайті, де вже декілька тижнів є порожнімі цінові пропозиції бензинів і дизпалива", - сказано у повідомленні.

В об'єднанні зазначають, що другий проблемний чинник - посилювання державного регулювання цін, що також стало однією з причин зникнення палива на багатьох російських АЗС. "Незважаючи на очевидні наслідки держрегулювання, Міненерговугля продовжує "рекомендувати" явно нереальні цінові коридори, які щонайбільше відповідають оптовим, але не роздрібним цінам, продиктованим об'єктивними чинниками", - зазначають в Асоціації.

"Якщо у ТНК-ВР пророкуватимуть нестачу імпортного продукту, то чому не збільшують переробку нафти на "ЛІНІКе", щоб покрити ніби назріваючий дефіцит?" - наголосив Л.Косянчук. - Або ця російська компанія сама не вірить у свої прогнози, умисно дезінформуючи громадськість і владу України з метою лобіювання мита і квот на імпорт, або просто нездібна наростити виробництво всупереч заявам про готовність наситити ринок нафтопродуктами у разі обмеження імпорту".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини