RU

Транзит газу територією України продовжує збільшуватися

02.12.2008, 15:16

За оперативними даними об'єднаного диспетчерського управління, за січень-листопад 2008 року дочірня компанія "Укртрансгаз", що є структурним підрозділом НАК "Нафтогаз України" транспортувала в країни Європи 107,5 млрд. кубометрів природного газу, що є одним з найвищих показників за всю історію існування газотранспортної системи України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Укртрансгазу", порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяги транзиту газу через територію України в країни Європи збільшилися на 7,6 млрд. кубометрів (8%). Збільшення обсягів транзиту зумовлено зростанням експортних постачань ВАТ "Газпром" у країни Європи для забезпечення зростаючого споживання природного газу європейськими країнами.

Такі показники обсягів транзиту, вказують у компанії, вкотре підтверджують, що "Укртрансгаз" підтримує газотранспортну систему України в належному технічному стані і є надійним партнером "Газпрому" із транспортування природного газу в країни Європи. Крім того, український маршрут транспортування газу є найбільш економним і має істотні резерви для їхнього нарощування.

ДК "Укртрансгаз" є оператором газотранспортної системи України. Станом на 1 січня 2008 року газотранспортна система ДК "Укртрансгаз" складається з 71 компресорної станції загальною потужністю 5405,1 МВт. Довжина магістральних газопроводів і газопроводів-відведення становить 37 тис. км. Пропускна спроможність ГТС України становить: на вході - 288, на виході - 178,5 млрд. кубометрів, зокрема в країни Європи - 142,5 млрд. кубометрів.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини