RU

Транзит газу через Україну зменшився вдвічі. Газпром оплатив усі потужності

02.04.2020, 12:08
Транзит газу через Україну зменшився вдвічі. Газпром оплатив усі потужності - Фото
Фото: прес-служба УТГ

За підсумками першого кварталу 2020 року транзит газу через Україну склав 11,1 млрд кубометрів (за січень - 2,5 млрд, лютий - 4 млрд, березень - 4,6 млрд кубів). Обсяги транзиту зменшилися майже вдвічі порівняно з середнім значенням за січень-березень в 2014-2019 роках, повідомляє прес-служба Оператора ГТС.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Разом з тим, з початку 2020 року потужності для транзиту газу з РФ повністю оплачені Газпромом згідно з новою транзитною угодою і в розрахунку 65 млрд кубометрів на рік (178 млн кубів добу).

У ОГТС також повідомили, що крім транзиту з РФ в першому кварталі почала діяти нова послуга shourthaul, яка дає можливість замовникам послуг замовляти транзит газу між країнами ЄС через українську ГТС. У березні ГТС прокачала перші обсяги на замовлення відомого німецького енергетичного трейдера за маршрутом Угорщина-Словаччина.

У західному напрямку (Словаччина, Польща, Угорщина) було прокачано 9,8 млрд кубів газу, що на 7,2 млрд або 42% менше за результати цього ж періоду роком раніше.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Також в ОГТС підкреслили, що через обхідний газопровід Турецький потік, обсяги транзиту через українську ГТС у південному напрямку (Румунія, Болгарія, Туреччина, балканські країни) скоротилися в 10 разів - всього 0,3 млрд кубів за три місяці з початку року.

Читайте російською: Транзит газа через Украину упал в два раза. Газпром оплатил все мощности

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини