RU

Транзит газу через ГТС України обвалився на 46%

01.06.2020, 13:37
Транзит газу через ГТС України обвалився на 46% - Фото
Фото: прес-служба УТГ

Обсяг транзиту газу за січень-травень 2020 року через ГТС України за контрактом із Газпромом досяг 20 млрд кубометрів. Це на 46% менше, ніж за аналогічний період 2019 року (36,9 млрд кубометрів). Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС.

За звітний період середній добовий режим транзиту склав 132 млн кубів газу, а з березня він зафіксувався на рівні 150-155 млн кубометрів на добу.

"При збереженні таких темпів річний обсяг транзиту може скласти 52-55 млрд кубометрів, що стане найнижчим показником за всю історію ГТС України", - сказано в повідомленні компанії.

Разом із тим, за даними Оператора ГТС, від початку року Газпром повністю оплачує заброньовані потужності для транзиту газу з Росії (65 млрд кубів на 2020 рік).

  • 30 грудня Україна і Росія домовилися продовжити транзит газу ще на п'ять років. Підписали дві угоди. Очікувана виручка від контракту - більше $7 млрд.
  • Глава Оператора ГТС Сергій Макогон вважає, що після запуску на повну потужність газопроводу Турецький потік і завершення будівництва Північного потоку-2, у Газпрому не буде причин продовжувати контракт на транзит газу через Україну.
  • 47 народних депутатів оскаржують у Конституційному суді законність операції із виділення функції оператора газотранспортної системи України (анбандлінгу) з НАК Нафтогаз України. Анбандлінг був однією з умов продовження транзиту російського газу з 2020 року.

Читайте російською: Транзит газа через ГТС Украины обвалился на 46%

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини