RU

Транзит газу через ГТС України обвалився на 44%

06.08.2020, 13:38
Транзит газу через ГТС України обвалився на 44% - Фото
Оператор ГТС України

За сім місяців 2020 року Оператор ГТС України транспортував 29,8 млрд кубометрів газу. Це на 44% менше, ніж за цей період минулого року, повідомляє прес-служба оператора газотранспортної системи країни.

За даними Оператора ГТС, в західному напрямку із січня до липня транспортовано 27,7 млрд кубометрів газу. Обсяги транзиту порівняно із сімома місяцями 2019 року впали на 39%. До Польщі, зокрема, транспортовано 2,2 млрд кубів, до Словаччини - 20,4 млрд кубометрів, а Угорщини - 5,1 млрд.

Найбільше обсяги транзиту скоротилися в трансбалканському напрямку.
За даними оператора, за звітний час цим маршрутом транспортовано 2,1 млрд кубів, що на 71% менше, ніж за сім місяців 2019 року. До Молдови, наприклад, транспортовано 1,7 млрд кубометрів, до Румунії - 400 млн.

"Падіння транзиту південним маршрутом ГТС України пов'язане із запуском у січні 2020 року Турецького потоку, через який доставляється газ із Росії до Туреччини, а звідти до країн Балканського півострова", - уточнили в компанії.

В цілому, відзначають в ОГТСУ, Газпром повністю розраховується за весь обсяг заброньованої потужності ГТС (65 млрд кубометрів газу на рік), але використовує їх лише на 79%.

  • 30 грудня Україна і Росія домовилися продовжити транзит газу ще на п'ять років. Підписали дві угоди. Очікувана виручка від контракту - більше $7 млрд.
  • Глава Оператора ГТС Сергій Макогон вважає, що після запуску на повну потужність газопроводу Турецький потік і завершення будівництва Північного потоку-2, у Газпрому не буде причин продовжувати контракт на транзит газу через Україну.
  • За прогнозами оператора ГТС, до кінця року обсяг транзиту через газотранспортну систему може скласти 52-55 млрд кубів газу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини