RU

Трамп наостанок заборонив США купувати дрони у "країн-противників" – Росії, Китаю і КНДР

19.01.2021, 09:51
Трамп наостанок заборонив США купувати дрони у
Дональд Трамп (Фото: Joyce N. Boghosian/flickr The White House)

Президент США Дональд Трамп, в останні дні правління, підписав указ, який забороняє американським відомствам закуповувати безпілотники у Росії, Ірану, Китаю і КНДР. Указ з'явився на сайті Білого дому.

Документ обмежує держзакупівлю безпілотних літальних апаратів у "країн-противників, що загрожують національній безпеці США".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Термін "іноземний противник" має на увазі КНДР, Іран, Китай, Росію або, як визначить Міністерство торгівлі, будь-яку іншу країну, територію, неурядову організацію, які причетні до довгострокових схем діяльності, несприятливої для національної і економічної безпеки США", – йдеться в указі .

У документі наголошується, що операції з використанням дронів стосуються збору та зберігання конфіденційної інформації.

"Безпілотні літальні апарати використовуються нашими правоохоронними органами і для надання допомоги при стихійних лихах. Використання апаратів, вироблених нашими супротивниками, загрожує національній і економічній безпеці", – йдеться в указі.

Білий дім підкреслює, що політика США полягає в тому, щоб запобігти використанню коштів платників податків для придбання апаратів, які "створюють неприйнятні ризики для національної безпеки або програмного забезпечення, життєво важливих електронних компонентів апаратів, вироблених іноземними противниками".

  • У червні 2018 року США ввели додаткові мита на імпорт китайських товарів. Рішення було мотивоване тим, що китайські компанії крали інтелектуальну власність і вели нечесну гру.
  • 15 вересня Світова організація торгівлі ухвалила, що США порушили торговельні правила, ввівши багатомільярдні тарифи на товари з Китаю.
  • Дональд Трамп заборонив з 11 січня 2021 року фізичним та юридичним особам зі Сполучених Штатів купувати цінні папери компаній, які мають відношення до китайських військових.
  • 16 листопада повідомлялося, що Трамп протягом останніх 10 тижнів президентства введе нові жорсткі заходи щодо Китаю, щоб "закріпити свою спадщину" і не дати адміністрації Джо Байдена легко демонтувати режим санкцій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини