RU

Товарообіг між Україною і Швейцарією збільшився втричі

16.10.2008, 12:14

У 2008 році обсяг товарообігу між Україною і Швейцарією збільшився втричі і до кінця поточного року може досягнути показника близько $2 млрд. Про це під час відкриття Українсько-швейцарського бізнес-саміту повідомила замміністра економіки України Наталія Бойцун.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Н. Бойцун зазначила, що під час 7-го засідання Міжурядової українсько-швейцарської комісії в Швейцарії місяць тому сторони-учасники дійшли висновку, що "проблем у взаємовідносинах між Україною і Швейцарією завдяки розвиненій ефективній законодавчій базі немає, водночас є цілі і завдання, яких необхідно досягнути для більш якісного і глибокого розвитку взаємовідносин".

Н. Бойцун також зазначила, однією з проблем України, на думку українського уряду, в економічних взаємовідносинах із Швейцарією є негативне сальдо торгового балансу. Водночас відставання України в товарообігу з Швейцарією пояснюється тим, що Україна імпортує високотехнологічну продукцію з високою доданою вартістю, яка надто необхідна українським підприємствам для переоснащения.

За словами замміністра, хорошою новиною в цьому контексті є те, що Швейцарія в листопаді ініціює початок офіційних перемовин щодо створення зони вільної торгівлі між Україною і EFTA (European Free Trade Association). Це, на думку Н. Бойцун, повинно привести до створення нового напряму для просування українських товарів на швейцарські ринки і "дасть змогу через 5-7 років вести міжнародний українсько-швейцарський торговий діалог вже в зовсім іншому полі, коли українські високотехнологічні товари будуть конкурентоспроможними на швейцарському рівні".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини