RU

Торговельним мережам дали термін на адаптацію перед забороною пластикових пакетів

07.06.2021, 13:44
Торговельним мережам дали термін на адаптацію перед забороною пластикових пакетів - Фото
Фото:depositphotos.com
доповнено

Період адаптації перед вступом в силу заборони на використання пластикових пакетів для торгових мереж триватиме дев'ять місяців і закінчиться в березні 2022 року. Про це повідомив заступник міністра навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець в ефірі телеканалу Дом.

Він уточнив, що з березня наступного року з магазинів зникнуть надтонкі і тонкі пакети. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати декілька разів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Як альтернатива передбачається використання біорозкладаних пакетів, які виготовляють з крохмалю або целюлози.

З моменту дії заборони за використання пластикових пакетів передбачений штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення: від 3400 до 8500 грн. Штрафуватимуть тільки бізнес, але не приватних споживачів.

Заступник міністра навів статистику, згідно з якою кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. У більшості випадків кожен пакет використовуються тільки раз.

Доповнено. Президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону використання пластикових пакетів під час форуму Україна 30. Екологія. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Документ вступає в силу наступного день після його публікації і вводиться в дію після закінчення шести місяців з дня набрання ним чинності.

Згідно з перехідними положеннями закону, поширення пластикових пакетів, в тому числі, в торгових мережах і введення штрафів за порушення, вступає в силу через дев'ять місяців після публікації, тобто в березні 2022 року.

Дивіться також: Дно океану покрито більше 14 млн тонн мікропластику

Дивіться також: Британський стартап розробив їстівну упаковку з біорозкладного пластику

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини