RU

Торгова палата США скаржиться на тиск українських податківців

21.02.2012, 15:58
Торгова палата США скаржиться на тиск українських податківців - Фото
d21c10413201f9eb2ea3ec79a583228b.jpg
Американська торгова палата заявляє про необгрунтований тиск з боку податкових органів на підприємства, що працюють в Україні на законних підставах, і звернеться до уряду Миколи Азарова з проханням прийняти на законодавчому рівні заходи щодо захисту прав платників податків.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, президент Американської торговельної палати Хорхе Зукоскі уточнив: "Міжнародне бізнес-співтовариство, яке ми представляємо, з розумінням ставиться до складної фінансової ситуації в країні, викликаної цілим рядом факторів, однак вимагає припинення фіскального тиску на законних платників податків, оскільки це суттєво шкодить іміджу країни і заважає залученню в економіку України нових інвестицій".

У прес-релізі говориться, що українські експерти, які об'єдналися в рамках Комітету з питань податкової політики Американської торгової палати, продовжують наполягати, що методи, які використовує Державна податкова служба України для забезпечення додаткових надходжень до держбюджету, неприйнятні, суперечать закону й будуть і надалі негативно позначатися на позиції України у впливових міжнародних рейтингах.

В Американській торговельній палаті зазначають, що серед ключових питань, з якими ділова громадськість останнім часом змушена мати справу, - заборона на перенесення податкових збитків минулих періодів; відмову в прийомі податкових декларацій з реальними показниками результатів діяльності; відмова визнавати права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) і перенесення податкового кредиту ПДВ; труднощі з реєстрацією платників ПДВ і небажання податкової вирішувати проблему подвійного оподаткування ПДВ.

Американська торгова палата також висловлює стурбованість щодо ситуації з реєстрацією компаній платниками ПДВ, "оскільки статті 181 і 182 Податкового кодексу України передбачають як обов'язкову, так і добровільну реєстрацію платників ПДВ".

"Така ситуація не тільки створює принципові перешкоди для реалізації права платника податків бути зареєстрованим як платник ПДВ, який є принциповим для цілого ряду компаній, але й має негативний вплив на привабливість України для інвесторів, які продовжують працювати в країні", - говориться в прес-релізі .

Представник Податкового комітету Американської торгової палати Олександр Чумак пояснив, що позиція податкових органів щодо компаній, що надають послуги колективних знижок, привела до того, що транзакції таких компаній підлягають подвійному оподаткуванню ПДВ.

"Результатом такого підходу державних органів до оподаткування посередницької діяльності є те, що фактична частка ПДВ у вартості товарів і послуг для кінцевого споживача перевищує встановлені Податковим кодексом Україна 20%", - вважає Чумак.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини