RU

Топ-5 негативних наслідків коронакризи для бізнесу. Індекс НБУ

11.08.2020, 12:27
Топ-5 негативних наслідків коронакризи для бізнесу. Індекс НБУ - Фото
Фото: ЕРА

Падіння попиту на товари і послуги - найбільш негативний фактор, що впливав на роботу українських компаній у другому кварталі 2020 року. Про це йдеться в опублікованому Експертною радою НБУ "Індексі очікувань ділової активності за ІІ квартал 2020 року".

Вперше з 2010 року більшість респондентів (45%) назвали падіння попиту основним негативним фактором впливу на ділову активність.

Другим за ступенем негативного впливу на бізнес названа нестача оборотних коштів (33,9% респондентів).

Третім - дуже високі ціни на енергоносії (33,1%).

Четвертим - дорога сировина і матеріали (30%).

П'ятим - нестача кваліфікованих робітників (27,2%).

В опитуванні брало участь 691 підприємство з 22 регіонів України. Серед яких: 31% - великі підприємства, 39% - середні, і 28% - малі.

"Період щоквартального опитування підприємств щодо ділових очікувань за другий квартал майже збігається з термінами тотального карантину в Україні: діяв із 12 березня до 21 травня, опитування проходило до 3 червня", - йдеться в повідомленні.

НБУ під час опитування також запропонував респондентам назвати негативні наслідки карантину на їхню ділову активність.

До топ-три найбільш популярних відповідей потрапили: додаткові витрати на санітарний захист (64,4%), падіння попиту (53,1%), затримка постачання (28,5%).

За результатами другого кварталу показник індексу очікувань ділової активності зріс до 46,9 пунктів. У квітні, на піку кризи, він становив лише 29,9 пунктів.

Показник індексу нижче 50 пунктів свідчить про негативні очікування бізнесу.

  • У 2019 НБУ ввів новий інструмент оперативної оцінки і відстеження тенденцій розвитку економіки - щомісячний Індекс очікувань ділової активності (ІОДА). Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектора економіки і концентрується тільки на оцінці бізнесом поточного стану економіки. Перше пілотне опитування проведене в липні 2019 року, в ньому взяли участь 106 підприємств, індекс очікувань склав 52.4.
  • 4 травня індекс очікувань ділової активності вперше впав нижче 30.
  • 17 липня споживчі настрої українців продовжують погіршуватися.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини