RU

Томенко дізнався, що продаж сільгоспземель почнеться з 2012 року

27.10.2011, 12:59
Томенко дізнався, що продаж сільгоспземель почнеться з 2012 року - Фото
26059f322f9b9d46338478906d58c3b5.jpg

Томенко дізнався, що продаж сільгоспземель почнеться з 2012 року

Питання продажу землі сільгосппризначення з 1 січня 2012 року владою вже вирішено. Про це заявив сьогодні на брифінгу віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Томенко повідомив, що у всі органи місцевої виконавчої влади Державним агентством земельних ресурсів розісланий документ під назвою "Земельна реформа в Україні: 100 питань і відповідей". Документ супроводжується вступним словом президента України і поясненнями міністра АПК.

Зокрема, в документі на питання, коли можна буде продавати і купувати землю, дано таку відповідь: "Із введенням повноцінного ринку земель, тобто, з 1 січня 2012 року можна буде продавати і купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення".

Томенко також звернув увагу на те, що оцінку землі будуть проводити юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензію на виконання робіт із землеустрою та ліцензію на проведення землеоціночних робіт у встановленому законом порядку.

Щодо вартості землі, в документі зазначається, що, за прогнозами експертів, в перший рік після зняття мораторію вартість землі становитиме від 300 до 800 доларів за гектар. "Але з розвитком ринкових відносин ціна на землю буде неухильно зростати", - сказано в документі.

Томенко нагадав, що в ході парламентських слухань з даного питання ідеологи земельної реформи запевняли, що менше 1,5 тисяч доларів гектар навіть найпоганішої української землі не може коштувати.

"Крім того, що вони вже вирішили, що з 1 січня вони будуть продавати землю, вони свідомо сьогодні роблять все для того, щоб ціну цієї землі максимально занизити, для того, щоб можна було скупити її за безцінь. Можете собі уявити, що таке гектар землі сільськогосподарського призначення за 300 доларів? Назвіть мені яку-небудь країну якого-небудь континенту, де можна за 300 доларів купити чорнозем?", - прокоментував він дану ситуацію.

Також, зі слів Томенка, немає жодних інструментів і гарантій контролю за продажем землі. Зокрема, Державний земельний кадастр і єдину базу даних планується формувати вже в 2012 році.

"Тобто, вони хочуть з 1 січня 2012 року почати продавати, а реєстр ще навіть не зробили. Чи буде працювати земельний банк? Ні, не буде, - кажуть чиновники, - можливо, в 2012 році зробимо. Тобто, жодного інструмента цивілізованого ринку землі вони ще не зробили і, може, в 2012 році не зроблять, але поки немає цих інструментів, треба продавати землю", - наголосив віце-спікер.

Він також зазначив, що для селян в ході продажу землі буде тільки одна преференція: спочатку можна заплатити 50% вартості землі, а інші 50% - протягом наступних п'яти років. "Я думаю, ще й з відсотками", - додав Томенко.

Агропромисловий комплекс: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини