RU

Томенко: Влада намагається нівелювати прозору процедуру держзакупівель

16.03.2011, 10:40
Томенко: Влада намагається нівелювати прозору процедуру держзакупівель - Фото
f33ccdeadb8c719efa6f1cc6d594076e.jpg

Томенко: Влада намагається нівелювати прозору процедуру держзакупівель

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що урядовий законопроект щодо врегулювання питань проведення державних закупівель, фактично скасовує закон про доступ до інформації з контролю за тендерними процедурами, оскільки ним скасовуються положення щодо оприлюднення інформації про результати проведення процедури закупівлі. Про це віце-спікер сказав, коментуючи прийняття парламентом у першому читанні законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель (N7532).

Як повідомляє прес-служба віце-спікера, М.Томенко наголосив, що урядовий законопроект щодо тендерних закупівель фактично скасовує закон про доступ до інформації щодо контролю за тендерними процедурами. За його словами, законопроектом скасовується положення щодо оприлюднення інформації: про відхилення пропозиції конкурсних торгів, кваліфікаційної або цінової пропозиції, а також звітів про результати проведення процедури закупівлі, документація конкурсних торгів, протокол розкриття конкурсних пропозицій, інформація про відхилення конкурсних торгів тощо. "Такого підходу, через який ми скоро взагалі не будемо знати, що відбувається у сфері державних закупівель, не було у найбільш погані часи", - наголосив він.

Крім того, М.Томенко назвав такий підхід ганьбою перед міжнародними структурами. "Вони протягом останніх років нас вчать як треба боротися з корупцією, а уряд пропонує навіть не інформувати, чим закінчилася закупівля в одного виконавця", - додав він.

Віце-спікер також наголосив, що законопроект містить ряд корупційних норм, оскільки ним розширюється процедура закупівлі в одного учасника, зокрема, надається така можливість уряду у разі спішної необхідності у вчиненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних або соціальних обставин тощо.

"Уряд, який потрапив під вплив лоббістів, припустився серйозної помилки, оскільки законопроект фактично нівелює демократичну прозору процедуру закупівель", - наголосив М.Томенко.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла за основу урядовий проект змін до низки законів з питань державних закупівель.

Раніше громадське партнерство "За доброчесність державних закупівель в Україні" передало лист голові Верховної Ради Володимиру Литвину із закликом докласти максимум зусиль для того, щоб повернути на доопрацювання в Кабінет Міністрів законопроект N7532.

Держзакупівлі в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини