RU

Тимошенко просить FATF розслідувати махінації української влади

17.05.2012, 15:27
Тимошенко просить FATF розслідувати махінації української влади - Фото
Фото: blackseagas.com
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко звернулася до Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) з проханням розслідувати корупційні дії та відмивання коштів українськими чиновниками. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили народні депутати фракції БЮТ Сергій Власенко та Остап Семерак.

"На сьогоднішній день ми підготували, і Юлія Тимошенко підписала, звернення до низки європейських структур, у тому числі й FATF, по операціях з так званими "вишками Бойка", - заявив Власенко, якого цитує прес-служба БЮТ.

"Ми сподіваємося, що звернення Юлії Володимирівни приведе до логічного завершення розслідування справи з вишками Чорноморнафтогазу, які були придбані офшорними компаніями", - додав він.

У свою чергу Семерак зазначив, що дане звернення буде також направлено в правоохоронні органи Латвії, Великобританії і США. Як відомо, саме в цих країнах були зареєстровані підставні компанії, на які були оформлені "вишки Бойка".

Народний депутат також назвав прізвища українських чиновників, проти яких можуть бути застосовані конкретні санкції.

"Я можу назвати міністра енергетики та вугільної промисловості Бойка - людину, яка курує Чорноморнафтогаз і входить в альянс Росукренерго. Також задіяний банк, власником якого є пан Фірташ і пан Фурсін. У нас є докази цих речей, тому я думаю, ці прізвища досить зрозумілі і достатні ", - сказав Семерак, додавши, що зараз у заявників є всі необхідні оригінали тендерної документації, що доводять корупційні дії українських чиновників.

Власенко зазначив, що після цього звернення "української влади в Європі, і не тільки, все важче буде пояснювати, чому у них міністрами працюють злочинці".

Нагадаємо, в минулому році Чорноморнафтогаз на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн. кожна. У першому тендері Чорноморнафтогазу взяли участь тільки дві пов'язані між собою фірми. Ціна установки виявилася на $150 млн. вище, ніж у виробника. У другому тендері взяли участь три посередника. За наявними даними, ринкова ціна другої установки також коливається близько $200 млн. Переможцем виявилася Ризька судноверф з ціною близько $400 млн.

10 травня буксири-суду завершили буксирування самопідйомної плавучої бурової установки "Петро Годованець" з турецького порту Гіресун на базу буріння та облаштування ДАТ Чорноморнафтогаз біля кримського селища Чорноморське.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини