RU

Тимошенко заявила, що зроблено крок назустріч енергонезалежності України

28.08.2008, 15:20

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко переконана, що атомна енергетика для України є стратегічною галуззю. Про це глава уряду заявила сьогодні під час відвідин державного підприємства "Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд", де сьогодні було видобуто першу вагонетку уранової руди.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Кабінету Міністрів, при цьому Ю. Тимошенко повідомила, що сьогоднішнє відкриття видобутку уранової руди є початком будівництва власного ядерно-паливного циклу країни. "Це забезпечить енергетичну незалежність держави", - відзначила Прем'єр-міністр.

Ю. Тимошенко впевнена, що завдяки цьому, Україна зможе задовольнити потребу в урані на 100%, замість сьогоднішніх 30%. Це, за словами глави уряду, забезпечить країну енергетикою на багато сторіч.

Нагадаємо, що згідно із планами Міністерства палива та енергетики, видобуток урану в Україні, у період із 2014 до 2025 р. має зрости до 5,9 тис. тонн, а із 2025 до 2030 р. - до 6,4 тис. тонн. Україна сьогодні щорічно добуває 800 тонн, що становить 30% потреби наявних в країні атомних електростанцій.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини