RU

Тимошенко впевнена, що "красти морями" у Януковича не вийде

09.02.2011, 13:15
Тимошенко впевнена, що
935ca5aba072a4580669126c3d9a0dc0.jpg

Тимошенко впевнена, що "красти морями" у Януковича не вийде
Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко (на фото) передає привіт Президенту України Віктору Януковичу і заявляє, що родовища нафти і газу на шельфі Чорного моря будуть повернені державі, навіть якщо нинішня влада відновивть угоду з компанією "Ванко" щодо їхнього розроблення. Про це Ю.Тимошенко заявила журналістам перед тим, як зайти у будівлю прокуратури.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, коментуючи намір уряду сьогодні розглянути питання поновлення угоди з компанією "Венко", Ю.Тимошенко сказала: "Я хотіла б, як-то кажуть, передати привіт Януковичу і сказати, що так просто вкрасти в України Чорне море, тобто красти морями, у нього не вийде. І те, що сьогодні на засіданні уряду вони збираються забрати шельф Чорного моря для своїх кланів, це тимчасово. І коли ця влада буде усунена, а я думаю, що дуже скоро це станеться конституційним способом, шельф Чорного моря буде повернено державі".

Ю.Тимошенко також зазначила, що не треба вірити розмовам про стратегічні інвестиції в розроблення шельфу Чорного моря.

"В України забирають стратегічні запаси нафти і газу. Що Україна від цього отримає? Можу сказати - нічого, тому що та угода, яку вони сьогодні збираються, по суті, поновлювати, там для України ніби передбачено 30% нафти і газу, які будуть добуватися на шельфі, але насправді, якщо уважно цю угоду прочитати, в України не буде нічого. Це просто нова колоніальна політика, з якою ми знайомі з дев'ятнадцятого сторіччя, вона сьогодні застосовується щодо України, це нова колоніальна політика кланів щодо української держави", - сказала вона.

Нагадаємо, раніше Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв повідомив, що Україна і компанія "Венко Прикерченська Лтд" підпишуть мирову угоду в лютому 2011 року.

У липні 2010 року держава Україна і компанія "Венко Прикерченська Лтд." припинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали перемовини, метою яких є мирне врегулювання суперечки щодо Угоди про розділення продукції (УРП).

"Венко Прикерченська Лтд." є підрозділом "Vanco International". "Венко Прикерченська Лтд." займається геологорозвідкою і розробленням нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря (проект). Цей проект містить три перспективні площі: Судакський складчастий пояс, Судакський глибоководний складчастий пояс і площа Тетяєв. Загальна площа ділянки становить 12 960 кв. км, глибина моря - від 70 до 2 200 м. Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи, а також розроблення і добування. Загальна сума інвестицій у проект становить понад $15 млрд.

У свою чергу, БЮТ збирається запропонувати Верховній Раді законодавчо заборонити передавати приватним компаніям в розроблення стратегічні запаси корисних копалин на шельфі Чорного моря.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини