RU

Тимошенко внесла до ВР законопроект про скасування корпоративної реформи

05.08.2020, 14:14
Тимошенко внесла до ВР законопроект про скасування корпоративної реформи - Фото
Юлія Тимошенко (Фото: прес-служба Батьківщини)

Лідер політичної партії  Батьківщина Юлія Тимошенко зареєструвала у Верховній Раді законопроект  №3955, який передбачає, що всіма державними корпораціями буде керувати Кабінет міністрів. Про це повідомила Тимошенко в ефірі  одного з українських телеканалів.

За її словами, вона зареєструвала в парламенті цей законопроект через вимоги МВФ ввести наглядові ради ще в 15 українських державних підприємствах і зняти будь-які обмеження на зарплати наглядачів.

"На 1 млрд 200 євро нам ставлять вимоги віддати все, що у нас є, наші економічні цінності, нашу власність, наші фінансові потоки. Виходить, що у нас купують країну, наші ресурси і можливості за ці гроші?" - заявила вона.

Деталі поданого Тимошенко законопроекту поки невідомі: документ на 13:44 за Києвом на сайті парламенту не опублікований.

  • У 2015 році Кабінет міністрів почав реформу корпоративного управління в державному секторі, внаслідок чого в ряді державних підприємств з'явилися наглядові ради.
  • Основна мета реформи - незалежність держкомпаній від політичних рішень, що дозволить їх наглядовим радам самостійно обирати керівників. Ці повноваження закріплено в 52 статті закону "Про акціонерні товариства".
  • 29 квітня Кабмін урізав на період карантину зарплати чиновникам високого рангу і керівництву держкомпаній до 47 000 грн. Уряд погодився скасувати це обмеження до 1 липня в рамках  програми з МВФ на $5 млрд.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини