RU

Тимошенко вимагає від глави НБУ визнати емісію на 99 млрд. грн.

19.01.2011, 14:55
Тимошенко вимагає від глави НБУ визнати емісію на 99 млрд. грн. - Фото
82e5e9e2411780fd5e403ed98b8fdd68.jpg

Тимошенко вимагає від глави НБУ визнати емісію на 99 млрд. грн.
Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко вимагає від глави Національного банку України Сергія Арбузова оприлюднити цифру емісії за 2010 рік. Про це вона заявила журналістам сьогодні, вийшовши з будівлі прокуратури.

"Зараз я хотіла б, спираючись зокрема на ухвалені з нашої ініціативи закони про вільний доступ до інформації, хочу звернутися до глави Національного банку України, щоб він офіційно, публічно, відкрито оприлюднив цифру, скільки емісій, тобто друкування гривні, було здійснено за 2010 рік. Я думаю, що він несе відповідальність за цю інформацію", - наголосила Ю. Тимошенко, слова якої наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Ю.Тимошенко зазначила, що БЮТ також зі свого боку оприлюднює дані, що є. "За нашими даними, понад 99 мільярдів гривень було надруковано протягом 2010 року. Це майже половина державного бюджету України", - сказала вона.

Також Ю.Тимошенко наголосила, що подібна емісія руйнує економічну стабільність у країні і свідчить про зловживання у НБУ.

Ю.Тимошенко також зазначила, що заява у прокуратуру з цього питання ще готується, відповідний запит від народних депутатів-бютівців вже підготовлено і найближчим часом буде оприлюднено, і заява буде зроблена на базі цього запиту.

Водночас вона зазначила, що у неї немає ілюзій щодо нинішнього керівництва Генеральної прокуратури, і щодо того, що прокуратура буде розслідувати цю справу. "Я просто хочу бачити всіх співучасників злочину. Зокрема у Генеральній прокуратурі. Якщо вони будуть покривати зловживання такого масштабу, як необґрунтоване і руйнівне для економіки і фінансів України незабезпечене друкування гривні, то вони будуть співучасниками цього злочину. Саме тому я їх інформую", - додала вона.

Нагадаємо, раніше Ю.Тимошенко заявила, що збирається віднести у Генеральну прокуратуру заяву про вчинення злочину - за її словами, за 2010 рік Нацбанк провів емісію на суму 99 млрд. 671 млн. грн. Про це вона заявила перед допитом у ГПУ. У НБУ спростували слова екс-прем'єра: "У черговий раз заяви лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко про неконтрольовану емісію грошей в Україні, які були поширені у ЗМІ, абсолютно безпідставні, не відповідають дійсності і спрямовані на створення негативних настроїв у суспільстві, що є недопустимим".

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини