RU

Тимошенко: у зриві газових переговорів винні Фірташ і Ющенко

14.01.2009, 14:07

Юлія Тимошенко звинувачує Юрія Бойко, Сергія Льовочкіна і Дмитра Фірташа у зриві перемовин щодо постачань російського газу в Україну за ціною $235 за тисячу кубометрів. При цьому вона стверджує, що переговори щодо постачань газу в Україну було зірвано у тому числі і з вини Президента України. Про це Прем'єр заявила сьогодні під час прес-конференції у Києві.

"Переговори, які успішно рухалися, починаючи з 2 жовтня, щодо забезпечення України природним газом за ціною $235 для українських споживачів і транзит в межах 1,7,1,8, - ці переговори було зірвано чрез те, що, на жаль, українські політики намагалися зберегти "Росукренерго" як тіньового корупційного посередника… Переговори між двома прем'єр-міністрами, а потім - між НАК "Нафтогаз" і "Газпромом" руйнувалися тими політичними силами в Україні, які отримали і планують отримувати корупційну вигоду від роботи "Росукренерго", - пояснила Прем'єр, слова якої наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Я хочу ще раз наголосити, що компанія "Росукренерго" представлена в Україні такими людьми як Фірташ, всім загальновідомий, і двома депутатами Партії регіонів - Бойком і Льовочкіним", - уточнила Ю.Тимошенко.

Водночас, вона наголосила, що з вини українських політичних сил, у тому числі з боку Президента України, переговори щодо постачань газу в Україну було зірвано.

"На жаль, і з боку організацій влади також є фани "Росукренерго", які не дали завершити нормальний переговорний процес і зруйнували його практично на завершальній стадії. Поки корупційні інтереси будуть впливати на відносини двох держав, у тому числі, на жаль, і з української сторони, дуже важко буде укладати нормальні контракти і домовлятися про стратегічні угоди без кримінальних корупційних посередників", - підсумувала Прем'єр.

Нагадаємо, 13 січня Європа заявила, що незважаючи на те, що російський "Газпром" після восьмої години ранку за європейським часом почав відновлювати поставки газу в ЄС через Україну, поставки блакитного палива пробуксовують. Як повідомляє чеське інформаційне агентство "CTK" із покликанням на власне джерело в Єврокомісії, Російська Федерація направляє по трубопроводу настільки обмежену кількість газу, що його рух територією України в Європу стає практично неможливим.

У свою чергу, заступник голови правління російського концерну Олександр Медведєв заявив, що Україна блокувала всі дії "Газпрому" із транзиту газу в Європу. У концерну немає фізичної можливості здійснювати транзит газу через територію України, - сказав він. "Це йде всупереч усіх домовленостей, підписаних напередодні", - відзначив О.Медведєв. В таких умовах, за його словами, "у нас немає фізичної можливості здійснювати транзит газу через територію України. Відповідальність за це лежить повністю на українській стороні". Крім того, О.Медведєв заявив, що Росія проінформувала Єврокомісію про неможливість забезпечувати транзит газу в Європу через Україну. "Я говорив на цю тему з представниками Єврокомісії, які охарактеризували ситуацію як форс-мажор", - сказав він.

При цьому, як стверджує прес-служба російського "Газпрому", міжнародні спостерігачі констатують відсутність в Україні прокачування російського газу транзитними газопроводами у напрямку Європи. Спостерігачі міжнародної комісії з моніторингу в Києві підписали погодинний звіт по газовимірювальній станції (форма N1), який свідчить про відсутність прокачування російського газу транзитними газопроводами України в напрямку Європи. Водночас, на газовимірювальній станції "Суджа" Курської області спостерігачі фіксують тиск на вході у газотранспортну систему України 70 атмосфер, - відзначили у "Газпромі". Аналогічний погодинний звіт (форма N1А), також на підтвердження відсутності прокачування газу у західному напрямку, підписали спостерігачі міжнародної комісії з моніторингу Йохан Хаумер (OMV) і Олег Антонов ( "Газпром експорт") на газовимірювальній станції "Ужгород".

Водночас, сьогодні надійшла інформація про те, що європейські експерти отримали повний доступ до диспетчерських зал "Газпрому" і "Нафтогазу", і констатували, що газ трубопроводами, за якими вони спостерігають, не йде з Росії. "Це великий крах ілюзій, і не може бути жодного виправдання подальшому затягуванню проблем... Треті країни не виконують своїх зобов'язань перед європейськими підприємствами. Немає ніяких підстав стверджувати, що нібито газ в Євросоюз неможливо постачати", - сказав на брифінгу прес-секретар виконавчого органу ЄС Йоганнес Лайтенбергер. Росіяни направили сьогодні вранці (у вівторок - ред.) трохи газу на єдиний пункт (транзиту), потім тиск впав, і більше нічого по трубі не надходить. Жодної молекули газу, як констатували наші спостерігачі, не відправлено на інший пункт транзиту", - сказав представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс Еспуні. Взнати про це вдалося після того, як спостерігачів Єврокомісії допустили у диспетчерські зали "Газпрому" і "Нафтогазу".

Про "братні" газові відносини читайте у статті "Хто заплатить "Газпрому" за збитки?">>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини