RU

Тимошенко, Тарута і ще 48 депутатів оскаржили в КСУ призначення членів НКРЕКП

04.11.2020, 20:30
Тимошенко, Тарута і ще 48 депутатів оскаржили в КСУ призначення членів НКРЕКП - Фото
Юлія Тимошенко з фракцією (Фото: пресслужба Батьківщини)

50 народних депутатів звернулися до Конституційного суду України з проханням визнати не конституційними сім указів п'ятого президента Петра Порошенка і чинного глави держави  Володимира Зеленського  про призначення членів Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Як повідомляє пресслужба КСУ, зокрема, оскаржуються укази про призначення членами  НКРЕКП  Валерія Тарасюка, Дмитра Коваленка, Ольги Бабій, Олени Антонової, Оксани Кривенко, Руслана Кайдаша і Олексія Магди.

Депутати також оскаржують пункти 3-1 розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" закону  1540-VIII про НКРЕКП (в редакції закону №2237-VIII від 7 грудня 2017 року) і пункти 3 та 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" закону  №394-IX.

Норми законів дозволяють президенту призначати членів НКРЕКП своїм указом на три місяці, дають можливість главі державі затверджувати схему їх ротації і дозволили тимчасово призначеним Зеленським членам тарифної комісії продовжити свою роботу без конкурсу майже на шість років.

Парламентарії вважають, що оскаржувані ними укази президента порушують Конституцію України, а прийняті Верховною Радою закони не відповідають основному закону про Нацкомісії.

Згідно з текстом звернення депутатів до КСУ, який є у розпорядженні  LIGA.net, серед авторів звернення:  Юлія ТимошенкоСергій Тарута, Михайло Волинець, Олексій Кучеренко,  Олексій ГончаренкоВалентин Наливайченко, Людмила Буймістер, Вікторія Гриб, Михайло Бондар та інші.

Своїм зверненням народні депутати просять відкрити відповідне конституційне провадження, визнати його невідкладним і залучити до нього Олексія Кучеренка.

Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини