RU

Тимошенко і Путін зустрілися

19.01.2009, 17:04

У Москві проходить зустріч Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і глави уряду Російської Федерації Володимира Путіна.

Як повідомляє УНІАН, зустріч Ю.Тимошенко і В.Путіна проходить у приміщенні уряду РФ.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко прибула з робочим візитом у Москву. Очікується, що під час візиту Ю.Тимошенко разом з своїм російським колегою главою уряду Російської Федерації В.Путіним будуть присутні при підписанні контрактів між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про прямі постачання російського газу в Україну, а також документів про умови транзиту російського газу територією України в країни Європи.

Нагадаємо, сьогодні, 19 січня Україна і Росія збираються підписати документи про умови постачання російського природного газу в Україну і про умови його транзиту в країни Європи. РФ при цьому дає Україні 20-відсоткову знижку на газ за умови збереження тарифу на транзит.

Такому розвитку подій передували п'ятигодинні перемовини Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з її російським колегою Володимиром Путіним. За підсумками переговорів керівництву НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" було дано доручення до понеділка підготувати всі необхідні документи і оформити їх згідно з досягнутими домовленостями. Відразу після підписання вказаних документів буде відновлено транзит газу в країни Європи, - запевнила Ю.Тимошенко.

У свою чергу В.Путін заявив, що Україна і Росія к питаннях постачання газу переходять на європейську формулу ціноутворення. Сторони домовилися про те, що Україна отримає 20-відсоткову знижку на природний газ за умови збереження тарифу прокачування російського газу для європейських споживачів у 2009 році за ціною 2008 року. А з січня 2010 року Україна і Росія повністю перейдуть на ціноутворення тарифів прокачування газу відповідно до європейських стандартів. "Найближчим часом транзит, і українська сторона нас в цьому запевнила, буде відновлено", - додав В.Путін.

Online-конференція інтернет-аудиторії і експертного співтовариства "Газове протистояння">>>

Про майбутній апофеоз українсько-російської суперечки читайте у статті "Газова торгівля досягла точки кипіння">>>
Про "братні" відносини читайте у статті "Путіна звинувачують у шантажі і газовій образі>>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини