RU

Тимошенко і Путін проводять газові перемовини у Ново-Огарьові

02.10.2008, 16:15

Зустріч Прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна і Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко проходить у заміській резиденції глави російського уряду у Ново-Огарьові.

Як передає російський телеканал "Вести", це вже друга цього року зустріч двох прем'єрів. Наприкінці червня вони провели у Москві засідання російсько-українського комітету з економічної співпраці. Перемовини, що відбулися літом завершилися низкою важливих домовленостей. Зокрема, глави уряду Росії і України заявили, що дві країни продовжать тісну співпрацю в атомній енергетиці, і домовилися про спільне збагачення урану.

В. Путін також запевнив, що російський уряд прагнутиме, аби домовленості про постачання в Україну середньоазійського газу були прийнятні в тому числі й для Києва. При цьому російський прем'єр підтвердив тоді, що в України немає поточних боргів за газ, що поставляється.

Як повідомило джерело в Кремлі, під час нинішніх перемовин В. Путіна та Ю. Тимошенко основну увагу також буде приділено перспективам співпраці у нафтогазовій сфері. Сама Ю. Тимошенко напередодні візиту до Москви заявила, що вона їде обговорювати "лише постачання газу". Тему базування Чорноморського флоту на нинішніх перемовинах обговорювати не планується.

Нагадаємо, що уряд України розраховує до кінця року підписати з Росією довгострокову стратегічну угоду про постачання природного газу. Проте, як повідомило інформоване джерело у Москві, підготовлювані угоди не містять конкретної ціни, а тільки принципи постачань. Що стосується ціни на газ, то українська сторона розраховує на надання їй певного проміжного періоду для поступового переходу на світові ціни на газ.

Україна у 2008 році платить за середньоазійський газ, що імпортується з Росії за тарифом $179,5 за тисячу кубометрів. Керівництво "Газпрому" не виключає, що у 2009 році ціна на газ для України може перевищити $400 за тисячу кубометрів. Однак у проекті Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік" передбачено ціну $250 за тисячу кубометрів.

Також нагадаємо, раніше Президент України Віктор Ющенко своїм Указом затвердив Директиви на перемовини під час робочого візиту Прем'єр-міністра України до Російської Федерації 2 жовтня 2008 року. Відповідно до указу директиви є таємними.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини