RU

Тимошенко пояснила, чому ціна газу для України становить $228,8

20.01.2009, 16:53

Ціна російського газу для України - $228 за тисячу кубів - є середньою за чотири квартали 2009 року. Про це сьогодні журналістам заявила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, глава українського уряду відзначила: "Ми разом з НАК "Нафтогаз" ухвалили рішення, що, у зв'язку з кризою, у зв'язку з тим, що необхідно пристосуватися нашим виробникам до ринкових цін, у тому числі навіть зі знижкою, ми вирішили, що ми беремо середню ціну за всі 4 квартали, виводимо її як середню для споживача на весь рік і враховуючи, що у першому кварталі вища, а в третьому і четвертому вона навіть нижча, ніж є у цьому році, то вийшла така ціна".

Голова Кабміну відзначила, що Україна збирається у першому півріччі мінімізувати купівлю газу за високими цінами для того, щоб купувати газ у другому півріччі 2009 року за нижчими цінами.

Ю.Тимошенко зв'язує можливість мінімізувати купівлю газу у першому півріччі 2009 року з тим, що в України є значні запаси газу у підземних сховищах за ціною 2008 року.

"З другого кварталу ціна достатньо помірна у зв'язку з падінням ціни на нафту, і ми вийдемо на нормальну ціну за рік. Це не призведе до жодних негативних наслідків у фінансовому становищі НАК "Нафтогаз". Просто дорогий газ у першому кварталі немає ніякої необхідності споживати", - наголосила Прем'єр.

Нагадаємо, раніше сьогодні Ю.Тимошенко повідомила, що ціна російського газу на кордоні з Україною становитиме $228,8 за тисячу кубометрів.

Вчора російський "Газпром" і український "Нафтогаз України" в присутності прем'єр-міністрів України і Росії підписали контракт купівлі-продажу російського газу на 2009-2019 рр. Сторони домовилися про те, що Україна отримає 20-відсоткову знижку на природний газ за умови збереження тарифу прокачування російського газу для європейських споживачів у 2009 році за ціною 2008 року.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини