RU

Тимошенко поскаржиться МВФ на "Росукренерго"

08.12.2010, 16:35
Тимошенко поскаржиться МВФ на
514467a09f77dbb9b66de05f4e4001b9.jpg

Тимошенко поскаржиться МВФ на "Росукренерго"
Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко (на фото) направить публічні листи членам Ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) з проханням перед виділенням наступного траншу Україні вивчити підстави для передачі компанії "Росукренерго" $5,4 млрд. Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції.

"Я, як екс-прем'єр-міністр України, вирішила сьогодні направити публічний лист кожному члену Ради директорів Міжнародного валютного фонду", - сказала Ю.Тимошенко, яку цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Ю.Тимошенко зазначила, що до листів буде прикладено "повне аналітичне викладення того, як "Росукренерго" незаконно забирає в України $5,4 млрд.".

Також, за її словами, до листа буде прикладено рішення Стокгольмського арбітражу з виділенням тих абзаців, які свідчать про те, що це власне було не рішення, а мирова угода, при оформленні якої українська сторона відмовилася від можливості ефективного захисту своїх інтересів.

Крім того, зазначила Ю.Тимошенко, планується докласти розслідування міжнародної неурядової структури Global Witness з "Росукренерго", "в якому чітко доведено, що це структура, яка здійснює махінації, корумпована, і не може працювати на території тих країн, де діє право, справедливість". Також Ю.Тимошенко обіцяла додати до листа рішення нинішнього уряду, якими "ця махінація була легалізована".

Лідер "Батьківщини" повідомила, що збирається запропонувати представникам МВФ перед тим як надати Україні наступний транш, направити в Україну спеціальну моніторингову групу з розслідування цього факту і передбачити у меморандумі про співпрацю ще один пункт - "добровільну відмову української влади здійснювати перерахунок державних коштів, коштів НАК "Нафтогаз України" або передачу природного газу в об'ємі більше 12 млрд. кубометрів компанії "Росукренерго".

На думку Ю.Тимошенко, наступний транш Україні може бути наданий тільки після цього доповнення у Меморандумі. Вона також звернула увагу на те, що в іншому разі кошти платників податків країн - донорів МВФ можуть бути використані "для фінансування цієї корупційної махінації". У зв'язку з цим, за словами Ю.Тимошенко, цей лист буде переведений сьогодні на мови країн - донорів МВФ і передано в інформаційні агентства цих країн.

Нагадаємо, раніше Міністр палива і енергетики Юрій Бойко повідомив, що компанія "Росукренерго" вже перерахувала НАК "Нафтогаз України" $1,7 млрд. боргу, переуступленого НАК російським "Газпромом" у 2009 році.

У свою чергу, НАК "Нафтогаз України", за інформацією Державної митної служби, поки не подавала документи до митних органів про оформлення газу на користь компанії "Росукренерго" у рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Згідно з постановою Кабміну N1061 від 15 листопада 2010 року митне оформлення газу на користь "Росукренерго" буде відбуватися на основі копії зовнішньоекономічного договору (контракту), копії договору (контракту) на зберігання газу в ПСГ, копії рішення Стокгольмського арбітражу і рішень Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня того року і Апеляційного суду Києва від 17 вересня того року, що підтверджує зобов'язання НАК "Нафтогаз України" перед "Роукренерго" за газ.

За інформацією Міністерства палива і енергетики, згідно з пакетом домовленостей між НАК "Нафтогаз України" і компанією "Росукренерго", передача 12,1 млрд. кубометрів газу буде відбуватися поетапно, що дасть змогу зберегти газовий баланс України і не допустити виникнення будь-яких непередбачених подій при проведенні опалювального сезону 2010-2011 рр.

Повернення "Росукренерго" "Нафтогазу" боргу в розмірі $1,7 млрд. буде зроблене вже найближчим часом, що дасть змогу балансувати фінансове становище компанії і акумулювати необхідні об'єми газу для повернення "Росукренерго" у наступні періоди.

8 червня 2010 року Стокгольмський арбітражний суд задовольнив позов "Росукренерго" до НАК "Нафтогаз України" про незаконне розмитнювання 11 млрд. кубометрів газу. Суд постановив повернути газ РУЕ, а також повернути додатково 1,1 млрд. кубометрів газу як компенсацію за порушення умов контракту.

19 липня того року компанія "Росукренерго" звернулася до Шевченківського районного суду Києва з клопотанням про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року. 24 листопада Верховний Суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня того року і Апеляційного суду Києва від 17 вересня того року, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 р., згідно з яким НАК "Нафтогаз України" зобов'язана повернути компанії RosUkrEnergo (Швейцарія) 11 млрд. кубометрів газу і виплатити штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд. кубометрів газу.

Діяльність української опозиції: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>
"Росукренерго": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини