RU

Тимошенко побачила, як готується нова афера з шельфом на Чорному морі

03.02.2011, 16:30
Тимошенко побачила, як готується нова афера з шельфом на Чорному морі - Фото
fbfbcb5d345570dc4963d10043d8443b.jpg

Тимошенко побачила, як готується нова афера з шельфом на Чорному морі
БЮТ запропонує Верховній Раді України законодавчо заборонити передавати приватним компаніям у розроблення стратегічні запаси корисних копалин на шельфі Чорного моря. Про те, що відповідний проект закону вже підготовлений, повідомила сьогодні на прес-конференції лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Ми підготували проект закону, в якому прямо забороняється віддавати такі стратегічні запаси нафти і газу на таких умовах сумнівним аферистам-інвесторам, а точніше, українським кланам. У законі ми хочемо передбачити, що такі стратегічні родовища розробляються силами компанії НАК "Нафтогаз України", - сказала Ю.Тимошенко, яку цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Ю.Тимошенко зазначила, що знає про те, які спекуляції можуть початися навколо цього законопроекту, в плані того, що в України немає грошей на розроблення шельфу, немає технології і можливостей. "Хоч би публічно не розписувалися в своїй власній недієздатності. Тому що, по-перше, під розроблення таких родовищ будь-який банк світу дасть достатню кількість ресурсів фінансових, у цьому немає ніяких сумнівів", - сказала вона.

Також, за словами Ю.Тимошенко, українське підприємство, що розташоване у місті Керч, має технології спорудження спеціальних плавучих заводів, які можуть здійснювати видобуток нафти і газу на ділянках шельфу, готувати продукцію до транспортування і направляти на побережжя.

"У нас все є для того, щоб самостійно розробляти шельф. Прибуток, який можуть давати такі розробки, вимірюється сотнями відсотків у рік, це надприбуткова діяльність. В України цю надприбуткову діяльність, точно так само як і енергетичну стабільність і незалежність зараз забирають, нахабно, жорстко і публічно", - сказала вона.

Ю.Тимошенко зазначила, що запаси газу на шельфі Чорного моря становлять близько півтора трильйонів кубометрів, та їхня орієнтовна вартість $450 млрд. Загалом запаси нафти і газу, які можуть добуватися на шельфі, цілком можуть забезпечити енергетичну незалежність країни.

Водночас, за її словами, у найближчі тижні договір з компанією "Венко", за яким Україна при розподілі продукції формально отримує 30% продукту, що добувається, а насправді не більше 10%, може бути відновлено за мировою угодою з державою Україна.

Ю.Тимошенко зазначила, що справа розглядається у Стокгольмському арбітражі, і нинішня українська влада може використати ту ж схему, що і при спорі з компанією "Росукренерго", коли представники держави Україна відмовляться відстоювати інтереси країни і підпишуть мирову угоду.

Нагадаємо, як повідомив вчора Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, Україна і компанія "Венко Прикерченська Лтд" підпишуть мирову угоду в лютому 2011 року.

У липні 2010 року держава Україна і компанія "Венко Прикерченська Лтд." припинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали перемовини, метою яких є мирне врегулювання суперечки щодо Угоди про розділ продукції (УРП).

"Венко Прикерченська Лтд." є підрозділом "Vanco International". "Венко Прикерченська Лтд." займається геологорозвідкою і розробленням нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря (проект). Цей проект вміщує три перспективні площі: Судакський складчастий пояс, Судакський глибоководний складчастий пояс і площа Тетяєв. Загальна площа ділянки становить 12 960 кв. км, глибина моря - від 70 до 2 200 м. Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи, а також розроблення і добування. Загальна сума інвестицій у проект становитиме понад $15 млрд.

У 2006 році "Vanсo International Ltd." виграла перший відкритий конкурс і уклала у жовтні в 2007 року з Кабінетом Міністрів України УРП, що добувається у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря. "Vanco International" передала усі права і обов'язки з УРП компанії "Венко Прикерченська Лтд".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини