RU

Тимошенко поїхала у Францію просити грошей у Саркозі?

04.03.2009, 11:32

Не виключено, що головною метою візиту Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко у Францію є залучення додаткових кредитних коштів. Таку думку кореспондентові ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква, аргументуючи її тим, що в уряду України сьогодні дуже складне завдання - знайти додаткове фінансування, у т.ч. для цільових державних інвестиційних програм, для того ж Євро-2012, для покриття дефіциту держбюджету.

Раніше було оголошено, що Україна веде переговори з низкою країн, у тому числі з Росією, яка готова надати фінансову допомогу Україні, однак в рамках фінансового пулу спільно з іншими економічно розвиненими державами. "Тому, виглядає цілком природним, якщо український Прем'єр дійсно поїхала у Францію в пошуках зовнішнього фінансування. Можливо, в майбутньому буде ще низка подібних візитів і переговорів з питання отримання додаткового фінансування з керівниками інших держав", - вважає О.Морква.

Водночас, за його словами, уряд має виключити можливість покриття бюджетного дефіциту за рахунок емісії грошової маси, оскільки це є однією з головних умов відновлення співпраці з МВФ. "У свою чергу, бракуюче бюджетне фінансування можна здійснити виключно за рахунок зовнішніх позик або збільшення податкового навантаження. Збільшувати податкове навантаження в нашій країні зараз досить складно, тому що реалізація таких ініціатив загрожує масовими протестами в країні, як це сталося із збільшенням транспортного збору", - відзначає експерт.

Нагадаємо, сьогодні Прем'єр-міністр України вирушила з робочим візитом до Франції, де проведе зустрічі з Президентом Французької Республіки Ніколя Саркозі і Прем'єр-міністром Франції Франсуа Фійоном. Також вона зустрінеться з Міністром економіки, промисловості і зайнятості Крістін Лагард.

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини