RU

Тимошенко обіцяє розв'язати "гордієв вузол" боргових відносин із "Росукренерго"

03.10.2008, 15:45

Україна збирається розірвати боргові відносини між "Росукренерго" і "Газпромом" шляхом відбору газу з підземних газових сховищ (ПГС), які належать газовому трейдеру. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, при цьому глава українського уряду наголосила, що є заборгованість компанії "Росукренерго" перед "Газпромом" у сумі $2,2 млрд., яка не стосується ні до НАК "Нафтогаз України", ні до інших державних структур України.

"Це комерційна заборгованість, але ми бачимо перспективу взяти газ, який є в сховищах України обсягом 11,2 млрд. кубометрів, який належить якраз "Росукренерго", і заплатити за цей газ, тим самим розірвавши боргові відносини між "Росукренерго" і "Газпромом", - зазначила Ю. Тимошенко.

Нагадаємо, в липні НАК "Нафтогаз України" заявила про безпідставність заяв щодо розміру заборгованості перед "Росукренерго". За даними української компанії, на 1 липня 2008 року її борг перед "Росукренерго" не перевищував $897 млн. З цієї суми $650 млн. становить заборгованість за імпортний газ, який компанія придбала в червні 2008 року.

"Цю заборгованість погашують у штатному режимі. Інші зобов'язання є спірними і потребують двосторонньої звірки", - повідомили в прес-службі НАК "Нафтогаз", додавши, що всі необхідні документи передано "Росукренерго".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини