RU

Тимошенко не буде переводити "Одеса-Броди" на аверс?

14.05.2009, 17:35

Уряд не буде виконувати Указ Президента України про переведення нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсний режим. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив радник Прем'єр-міністра України з енергетичних питань Олександр Гудима.

О.Гудима відзначив, що тема "Одеса-Броди" не є компетенцією Президента, а таке рішення тільки зашкодить Україні.

"Я не сумніваюся: Прем'єр скаже, що уряд не буде приймати антиукраїнські рішення. Таке рішення тільки зашкодить відносинам України і Росії, і не принесе жодної користі українській державі у зв'язку з тим, що немає ні нафти, ні споживачів", - сказав О.Гудима.

За словами радника Прем'єр-міністра, існує низка причин, які унеможливлюють аверс цього нафтопроводу. "Немає в достатніх обсягах нафти для промислового прокачування нафтопроводом "Одеса-Броди". І немає підтверджених, підписаних рішень щодо завершення будівництва нафтопроводу від Бродів до Європи, куди та нафта і має прямувати", - заявив О.Гудима.

Нагадаємо, Президент Віктор Ющенко затвердив План невідкладних заходів із забезпечення реалізації проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору на базі нафтопроводу "Одеса-Броди". Відповідний Указ N329/2009 глава держави підписав 14 травня.

Раніше В.Ющенко звинувачував уряд у зриві роботи нафтопроводу "Одеса-Броди" у проектному напрямку і заявляв, що, незважаючи ні на що, нафтопровід буде працювати в аверсному режимі.

Використання нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі було передбачене проектом його будівництва. Нафтотранспортний проект планувався з метою диверсифікації поставок нафти на українські НПЗ і для розвитку транзитних можливостей країни. Україна завершила спорудження 674-кілометрового нафтопроводу "Одеса-Броди" у 2002 році. Маршрут дозволяв прокачувати до 14 млн.т. нафти в напрямку західного кордону України. У середині 2004 року "Укртранснафта" і "ТНК-ВР" підписали угоду терміном на 3 роки про реверсне використання маршруту, що передбачає щорічне прокачування до 9 млн.т. нафти в напрямку морського нафтового терміналу "Південний" в районі чорноморського порту Одеси. Перший танкер з транзитною нафтою відправлений з терміналу "Південний" у вересні 2004 року.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини