RU

Тимошенко наполягає: ціна на російський газ була вигідна для України

29.09.2011, 17:04
Тимошенко наполягає: ціна на російський газ була вигідна для України - Фото
f369ad00c97b3b260d0543c95c27f166.jpg

Тимошенко наполягає: ціна на російський газ була вигідна для України

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко впевнена, що газові директиви були написані правильно, а ціна, закладена в україно-російських газових угодах, вигідна. Про це вона сказала сьогодні в ході виступу в Печерському районному суді Києва.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Тимошенко торкнулася питання, чи була вигідна ціна на газ для України. "Ціна на 2009 рік була підписана Нафтогазом. Не я як прем'єр підписувала. Але я домовилася і розв'язала кризу так, як її треба було розв'язати… По якій ціні хотіли підписати 31 грудня? 235 доларів. І називали це великою перемогою. Мі підписали по $232,98. Я вважаю, що ціна, яка в два рази нижче ринкової, і це в кризовий рік, більш ніж вигідна", - сказала вона.

"Тому я стверджую, що директиви були написані правильно, розумно досягнута домовленість і абсолютно точно Нафтогазом підписані нормальні контракти", - сказала вона.

Крім цього, Тимошенко зазначила, що на переговорах між президентами Ющенком і Медведєвим неодноразово вирішувалося питання необхідності переходу на ринкову ціну. "Це не моє ноу-хау. Якщо всі країни вже перейшли, то Україні також треба було переходити, а не стояти навколішки, благаючи про знижки на газ", - вважає вона.

Водночас Тимошенко наголосила, що Україні був необхідний перехідний період в три роки, щоб була можливість переобладнати, підготувати підприємства, щоб модернізувати систему опалювання.

На думку Тимошенко, альтернативи переходу на ринкові ціни не існувало. Але вона наголосила, що підвищення цін не повинно стосуватися населення, оскільки для них постачається газ внутрішнього видобутку. "Я в кризу не допустила підняття цін для населення. Чому? Хіба нам гроші не були потрібні у важкий період? Потрібні, але я розуміла, що в кризу жодна сім'я в Україні такого підняття не витримає", - сказала вона.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини