RU

"The New York Times": МВФ не дасть Україні $3,5 млрд. до виборів

11.12.2009, 12:32

"The New York Times": МВФ не дасть Україні $3,5 млрд. до виборів

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вирішив не надавати Україні кредитного траншу в розмірі $3,5 млрд. до завершення президентських виборів. Це рішення зумовлено нездатністю українських політиків контролювати бюджет. Про це пише газета "The New York Times".

Цей вклад повинен стати четвертим, наданим Україні з початку минулого року, і останнім з обіцяної позики розміром у $16,8 млрд.

Офіційний представник МВФ повідомив, що Фонд готовий повернутися до співпраці за програмою відразу ж після того, як політичні сили України дійдуть консенсусу. Без цього, за словами фахівця, дуже важко просуватися вперед.

Також зазначається, що Президент Віктор Ющенко і Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко намагаються останнім часом перевершити один одного в нових витратах, незважаючи на стрімкий дефіцит. До того ж останньою краплею для МВФ стало рішення Президента підписати закон про збільшення соціальних стандартів, який не допоможе подолати інфляцію і безробіття. За оцінкою глави місії Фонду в Україні Джейли Пазарбазіолу, буде потрібне збільшення витрат на 2,5% ВВП, а при дефіциті українського бюджету це дуже багато.

Нагадаємо, МВФ восени 2008 року прийняв рішення про виділення Україні кредитів у межах програми stand-by у розмірі близько $17 млрд. За цей час було отримано три транши на загальну суму майже $11 млрд. Виділення четвертого траншу в розмірі $3,8 млрд. було заплановано на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія МВФ завершила роботу у Києві у кінці жовтня, однак не зробила позитивної заяви про завершення перегляду.

Віктор Ющенко: біографія та добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини