The Economist назвав найдорожчі і найдешевші міста світу. Київ – подешевшав

18.11.2020, 18:26
The Economist назвав найдорожчі і найдешевші міста світу. Київ – подешевшав - Фото
Цюрих (Фото: pixabay)

Цюрих, Париж і Гонконг розділили перше місце серед міст, проживання в яких обходиться найдорожче. Свіжі дані опубліковано в Worldwide Cost of Living (WCOL) 2020 index від Economist Intelligence Unit.

Усі три міста отримали індекс 103 бали. Водночас, якщо Гонконг займав перший рядок і в торішньому індексі, то Цюрих і Париж піднялися на чотири позиції.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Новий звіт показує, як пандемія COVID-19 змінила вартість життя приблизно в 130 містах по всьому світу від початку 2020 року.

Так виглядає топ-5 найдорожчих міст за версією EIU:

1 місце – Цюрих, Париж, Гонконг;
2 місце – Сінгапур;
3 місце – Тель-Авів і Осака;
4 місце – Женева і Нью-Йорк;
5 місце – Копенгаген і Лос-Анджелес.

У перелік найдешевших міст світу ввійшли: Дамаск, Ташкент, Лусака, Каракас і Алмати.
Українська столиця Київ опинився на 101 місці зі 132 міст світу, набравши всього 53 бали й опинившись в десятці міст, що показали найбільше падіння в рейтингу – мінус 15 рядків зі зниженням індексу на 5 пунктів.

Найбільше подешевшала вартість життя в Рейк'явіку (Ісландія), що опустився відразу на 27 позицій – до 56 місця. Також у п'ятірці – Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро (обидва Бразилія), які розділили 119 позицію і опустилися на 23 рядки, Бангкок (Таїланд) – 46 місце і мінус 20 позицій, а також Москва (Росія) – 106 місце і мінус 20 позицій.

У процесі розрахунку рейтингу експерти EIU враховують ціни на 138 різних товарів і послуг – від продуктів та одягу до вартості оренди житла і навчання дітей у приватних школах.

За еталон береться Нью-Йорк, вартість життя в цьому місті приймається за 100 балів, іншим містам присвоюється більше чи менше число балів залежно від того, дорожче обходиться в них життя чи дешевше.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина