RU

ТЕС Ахметова заявила про простій через імпорт електрики з РФ

25.11.2019, 15:10
ТЕС Ахметова заявила про простій через імпорт електрики з РФ - Фото
Фото: прес-служба Укренерго

Бурштинська ТЕС із холдингу ДТЕК Ріната Ахметова оголосила про початок роботи в режимі простою, що означає обмеження виробництва електроенергії. Про це йдеться в офіційному листі, який керівництво ДТЕК направило Бурштинській міськраді.

Причиною простою в ДТЕК називають нерентабельність роботи ТЕС через "надходження електроенергії з Росії за демпінговими цінами".

Для відновлення роботи в компанії висунули вимоги - зупинити імпорт електрики з Росії та Білорусі й запустити ринок додаткових послуг у рамках нового ринку електроенергії.

Глава енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус, якого керівництво Бурштинської ТЕС звинувачує в простої, вважає дії ДТЕК шантажем влади. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Герус вказує на те, що на Бурштинський енергоострів не потрапляє електроенергія із РФ, так як він відключений від об'єднаної енергосистеми України.

Депутат також зазначив, що для Бурштинської ТЕС відкриті європейські ринки, з якими вона з'єднана, - Угорщина, Словаччина, Румунія. "Вигравайте конкуренцію, виробляйте і продавайте туди електроенергію", - написав він.

Герус додає, що ціна електроенергії на Бурштинському енергоострові є найвищою в Україні - на 20-30% вищою, ніж на решті території країни.

"Зараз бізнес-модель працює так, що шахта за завищеними цінами продає вугілля на ТЕС. Шахта Павлоградвугілля прибуткова (прибуток від операційної діяльності за 9 місяців склав 7,9 млрд грн, рентабельність 32%), а ТЕС збиткові. Вихід простий - купувати вугілля на 100-200 грн дешевше", - відзначив Герус.

За словами депутата, компанія Ахметова хоче зберегти свою маржу на виробництво електроенергії в розмірі 32% замість 10-15%, а рішення про зменшення ціни закупівлі вугілля для ТЕС можуть прийняти в головному офісі ДТЕК.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини