RU

Темпи зниження цін на нафтопродукти визначить курс долара

26.11.2008, 10:05

За підсумками моніторингу цін на роздрібному ринку України за 24 дні листопада середні ціни на автозаправних станціях (АЗС) знизилися в середньому на 90 коп./літр.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у консалтинговій компанії UPECO, порівняно з 1 листопада оптові ціни на бензин А-95 в Європі знизилися на 17,59% ($86/т), на дизпаливо - на 14,79% ($93/т). У свою чергу оптові партії бензину А-95 на внутрішньому ринку країни за цей же період знизилися на 12,81% (733 грн./т), ДП - на 15,08% (867 грн./т).

Враховуючи динаміку зовнішнього ринку, експерти UPECO прогнозують, що за підсумками листопада сумарне зниження роздрібних цін досягне 1 грн./літр, що повністю відповідає домовленостям, які були досягнуті між учасниками ринку нафтопродуктів і Прем'єр-міністром України 27 жовтня поточного року.

До того ж в UPECO не виключають подальшого зниження цін. Тим часом у компанії звертають увагу на проблематичність прогнозування в зв'язку з непередбачуваною політикою Національного банку України. "Вихід курсу долара за межі 6 грн., який був обумовлений як верхній кордон 27 жовтня, поки нівельовано зниженням цін на зовнішньому ринку, однак якщо курс гривні буде слабшати і надалі, це гальмуватиме зниження цін", - зазначив виконавчий директор UPECO Сергій Куюн.

Серед інших чинників, які не сприяють активнішому здешевленню нафтопродуктів, він виділяє зниження споживання і високі запаси палива у постачальників. "Спад продажу пояснюється не стільки сезонними чинниками, скільки зниженням попиту з боку промислового сектора, змушеного скоротити виробництво і персонал", - вказав експерт.

Нагадаємо, що 27 жовтня між урядом і учасниками ринку нафтопродуктів було досягнуто домовленість про те, що з 1 листопада ціни на нафтопродукти будуть знижені на 40 коп. за літр, до 1 грудня ціни знизяться на 1 грн.

Про ситуацію на ринку газу, нафти і нафтопродуктів>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини