RU

Тарута: Ахметов вийшов з ІСД безоплатно

12.05.2021, 13:20
Тарута: Ахметов вийшов з ІСД безоплатно - Фото
Сергій Тарута (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

АТ "Донгорбанк" бізнесмена Ріната Ахметова вийшло зі складу акціонерів корпорації "Індустріальний союз Донбасу" 1996 року, не отримавши натомість грошей чи активів. Про це заявив акціонер ІСД  Сергій Тарута в інтерв'ю ЕП.

"Ахметов вийшов з ІСД безоплатно. Статутний фонд ІСД, коли до неї входив Донгорбанк (належав Ахметову), був $240. 000 і не було взагалі жодних активів. Тоді не стояло питання прибутку корпорації. Питання стояло, як допомогти вирішити проблему заборгованостей обласного характеру. Тому коли Донгорбанк виходив з ІСД, йому нічого за це не заплатили. Він вийшов безоплатно", — заявив Тарута.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Він заявив, що банк Ахметова покинув корпорацію після того, як податкова перевірка виписала ІСД штрафів на $124 млн. Тарута додав, що тоді у компанії не було жодних активів, окрім зобов'язань і агентських угод на фінансування зарплат держпідприємств. 

Корпорація ІСД заснована 1995 року бізнесменом і колишнім народним депутатом Євгеном Щербанем. До її складу входили Алчевський МК, Алчевський коксохім (обидва – Луганська обл.) і Дніпровський МК (Дніпропетровська обл.), металургійні заводи ISD-Huta Czestochowa (Польща) і ISD-Dunafer (Угорщина). Серед міноритаріїв ІСД – Сергій Тарута й Олег Мкртчан (засуджений в РФ на 9 років). Його звинуватили в розкраданні 85 млрд рублів, виділених Внєшекономбанком. Серед засновників корпорації були компанії Ріната Ахметова. У 1996 році, на момент вбивства Щербаня, оборот ІСД перевищував $1 млрд, заявив син Євгена Щербаня.
  • У 2009-му через світову фінансову кризу і падіння ціни на сировину ІСД не змогла обслуговувати кредити, які бралися для придбання нових і модернізації старих підприємств. Віцепрезидент ІСД Олександр Пилипенко заявляв, що ІСД заборгувала провідним європейським банкам близько $3 млрд.
  • У 2010 році понад 50% акцій ІСД купили структури, близькі до російської держкорпорації Внєшекономбанк (ВЕБ.РФ). Операція обійшлася їм у $2,7 млрд.
  • У березні 2020 го суд визнав борг ІСД за кредитами західних банків на суму понад $ 350 млн.
  • 1 квітня 2021-го суд відкрив справу про банкрутство корпорації ІСД.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини