RU

Тарифи на вивезення сміття можуть вирости вдвічі

20.04.2012, 09:43
Тарифи на вивезення сміття можуть вирости вдвічі - Фото
f31a47cbb9582911f94b6bf1f966378d.jpg
В Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України заявили про необхідність підвищення тарифів на вивезення сміття для населення. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Сміття виросте в ціні".

Вчора на колегії в Мінрегіонбуді перший заступник міністра регіонального розвитку Олександр Аліпов заявив про необхідність підвищити тарифи на вивіз сміття для населення. Зараз середній тариф на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) в Україну становить 35 грн. за кубометр. При цьому одна людина платить 5 грн. за послугу з вивезення відходів. "Якщо ми хочемо жити в чистоті, то підвищення тарифів неминуче. За нашими розрахунками, щомісяця люди можуть собі дозволити платити до 10 грн. за вивіз сміття", - зазначив Аліпов, не уточнивши, проте, коли саме в Мінрегіонбуді мають намір піднімати питання про підвищення тарифів.

Представники сміттєпереробних компаній розділяють позицію заступника міністра. "Ціни на енергоносії в Україні постійно зростають. Тарифи повинні перекривати витрати на паливо, амортизацію машин і знос устаткування", - заявив директор МПП Рада Петро Семко. Голова наглядової ради ПрАТ ГрінКо Віктор Ржоткевич зазначив, що в містах, де проводиться роздільний збір сміття, необхідно також вводити тариф на сортування сміття. За його розрахунками, якщо вартість вивозу та захоронення ТПВ повинна складати близько 50 грн. за кубометр, то тариф на сортування повинен становити не менше 20-30 грн. за кубометр. Ржоткевич вважає, що слід також вводити штраф за несортіровку сміття. "У Німеччині відходи сортуються по шести скриньок, а в Україні - мінімум по двох. Методи переконання діють не на всіх. Тому необхідно вводити штрафи".

На думку представників сміттєпереробних компаній, підвищення тарифів дозволить закупити нове обладнання і, як наслідок, зменшити кількість відходів у містах. Зараз в країні щорічно утворюється близько 13 млн. т сміття.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини