RU

Тарасюк озвучив Європі позицію щодо газового конфлікту з Росією

25.02.2009, 10:59

Депутати Верховної Ради України, члени Комітету парламентської співпраці Україна-ЄС не згодні з колегами з Європарламенту, що Україна несе рівну відповідальність з Росією за газову кризу. Така позиція була озвучена 24 лютого під час першого дня засідання 12-ї сесії Комітету парламентської співпраці з участю представників Єврокомісії співголовою комітету Борисом Тарасюком.

"Українська сторона і один депутат Європарламенту заперечували справедливість таких звинувачень, тому що не може бути рівною відповідальність у України і Росії, якщо Росія не грає за правилами, тому що вона не ратифікувала Енергетичну хартію, тому що Росія припинила постачання газу на вході в Україну, а не Україна заважала транзиту цього газу в країни ЄС", - сказав Б.Тарасюк, якого цитує УНІАН.

"Тому не можна ставити в один ряд ці дві країни", - додав Б.Тарасюк.

За його словами, нинішня газова криза стала вже другим попередженням після першої кризи 2006 року. При цьому, вважає український депутат, сьогодні можна говорити про те, що ЄС поки так і не зробив висновків, і досі не має єдиної енергетичної стратегії.

Нагадаємо, на початку січня 2009 року через невирішеність питання про постачання російського газу в Україні і ціну на нього, Росія припинила поставки газу в Європу майже на два тижні - з 7 по 20 січня.

Борис Тарасюк: біографія і добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини