RU

Італійці готові видобувати сланець у Львівській області

29.11.2011, 10:44
Італійці готові видобувати сланець у Львівській області - Фото
Фото: ЕРА
Вчора, 28 листопада, на зустрічі з керівництвом Державної служби геології і надр Україні італійська компанія ENI спільно з британською Cadogan Petroleum презентували проект розвідки і видобутку сланцевого газу у Львівському басейні.

Як повідомляє прес-служба Держгеонадр, метою геологорозвідувальних робіт має стати підтвердження припущення про потенціал сланців палеозойського періоду і зняття ризиків для вибору місця проведення видобутку. Програма геологорозвідувальних робіт розрахована на період 2012-2015 рр.

Фахівці зазначили, що розробка території регіону повинна включати нетрадиційний підхід до вивчення і видобутку, а також в обов'язковому порядку використовувати технологію гідророзриву.

У ході роботи планується продовжити процес розвідки на стадії розробки для зменшення ризиків, адже територія є новою для вивчення і вимагає адаптації під українську сланцеву породу.

Поняття нетрадиційної розвідки свердловини включає проведення робіт у два етапи: буріння вертикальної свердловини і бічного горизонтального відведення стовбура, що становлять один кластер. Згідно презентованої програми передбачається буріння чотирьох кластерів.

Загальна сума проекту складе близько $55 млн. За умови своєчасного виконання всіх пунктів програми, перші пошукові свердловини будуть пробурені в кінці 2012 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини