RU

"Тактичне рішення". Імперіал Тобакко пояснила оплату 460 млн грн штрафу АМКУ

24.07.2020, 10:57
Фото - Imperial Tobacco Ukraine

Виробник сигарет Імперіал Тобакко прийняв тактичне рішення оплатити штраф Антимонопольного комітету в сумі 460 млн грн. Про це повідомила директор з корпоративних і юридичних питань компанії Юлія Завалішина.

В Імперіал Тобакко пояснили, що АМКУ, не чекаючи рішення суду першої інстанції, подав до суду заяву про примусове стягнення штрафу і накладення арешту на рахунки компаній.

"Тому ми прийняли тактичне рішення оплатити штраф АМКУ і письмово повідомили комітет про незгоду з рішенням суду і намір доводити свою правоту в суді, тим самим позбавивши АМКУ юридичних підстав блокувати рахунки компанії", - заявила вона в коментарі LIGA.net.

За словами Завалишиної, згідно п. 5 ст. 56 закону про захист економічної конкуренції, з моменту оголошення рішення першої інстанції і до моменту, коли апеляційний суд прийме до розгляду апеляцію компанії, в разі несплати штрафу нараховується пеня в розмірі 1,5% від суми штрафу в день (близько 7 млн ​​грн в день ).

Вона зазначає, що станом на 24 липня повний текст рішення суду від 20 липня ще не оприлюднений, тому немає можливості подати апеляцію на оскаржуване рішення - компанія не знає, якими доводами керувалася суддя при винесенні рішення.

Імперіал Тобакко планує оскаржити рішення суду першої інстанції і готує звернення в Міжнародний арбітраж, в якому відповідачем вже буде виступати держава Україна.

  • 24 липня Імперіал Тобакко в Україні оплатила 460 млн штрафу в суперечці про порушення конкуренції з АМКУ. Суд першої інстанції компанія програла 20 липня. 16 липня АМКУ виграв суд у компанії БАТ-Прилуки в справі про багатомільйонний штраф. Рішень в суперечках з іншими фігурантами справи - компаніями Тедіс Україна, Філіп Морріс Україна і JTI Україна поки немає.
  • У жовтні 2019-го АМКУ наклав штраф в розмірі 6,5 млрд грн на "Тедіс" і чотирьох найбільших виробників сигарет за змову, в результаті якої Тедіс монополізував ринок дистрибуції тютюнових виробів.
  • Виробники сигарет Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл, Імперіал Тобакко Продакшн і Бритіш Американ Тобакко (Прилуки) заявляли раніше про намір оскаржити штраф в суді.
  • Тедіс Україна раніше  заявив про спроби блокування рахунків в рамках примусового стягнення штрафу, згідно з рішенням АМКУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини