RU

Табачника тішить потік іноземних студентів

16.03.2011, 14:40

У вищих навчальних закладу України вчаться понад 48 тисяч іноземних студентів. Про це повідомив журналістам на прес-конференції Міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Д.Табачник нагадав, що у 2010 році він своїм наказом дозволив вищим навчальним закладам, незалежно від підпорядкування і форми власності, обирати мову навчання для іноземців. "Це відразу дало свої результати. Ми зробили це у квітні, і вже з початку нового навчального року в Україні майже на 2,5 тисячі збільшилася кількість іноземних студентів. Вперше за роки незалежності ми маємо рекордну кількість іноземних студентів - понад 48 тисяч", - зазначив він.

За словами міністра, це студенти з 134-х країн світу. Д.Табачник додав, що на першому місці - студенти з Китаю - 6 тисяч, з Туркменістана - 5 тисяч, з Російської Федерації - понад 4 тис., з Індії - 3,5 тис. "Сподіваюся, що у цьому навчальному році ми вперше візьмемо рубіж у 50 тисяч контрактників студентів іноземців", - додав він.

За словами Д.Табачника, ці студенти, які вчаться на контрактній основі, забезпечують робочі місця для 5 тисяч викладачів в Україні. "Ці контрактники до бюджетів університетів, а відповідно, у держбюджет принесли понад 800 млн. грн. А загалом, за підрахунками статистики, ще у процесі задоволення своїх потреб - харчування, проживання, іноземні студенти за один рік навчання залишають в економіці України близько $500 млн.

Освіта: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини