RU

Тігіпку доручено продовжити діалог з нетямущими чорнобильцями

07.12.2011, 12:28
Тігіпку доручено продовжити діалог з нетямущими чорнобильцями - Фото
1534e18fcff271e92439f8a7e05385bd.jpg
Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Пенсійному фонду і органам соціального захисту зосередитись на перерахунку пенсій чорнобильцям, а віце-прем'єру Сергію Тігіпку - продовжити діалог з чорнобильцями. Про це він сказав сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

"У всі роки, коли діяли закони про різні соціальні гарантії, не тільки чорнобильцям, ці закони ніколи не виконувалися, жодним урядом, і це не тому що ці уряди були поганими і безвідповідальними, а тому що чисто популістські рішення поклали на державу зобов'язання, які об'єктивно не можна було виконати", - зазначив Азаров, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами прем'єра, платники податків фізично не могли і не можуть віддати в бюджет стільки, щоб забезпечити такі пільги, тому що їх обсяг дорівнює кільком державним бюджетам щорічно.

"Разом з тим, наш уряд з перших кроків роботи послідовно підвищував соціальні гарантії настільки, наскільки це давала можливість реальна економіка", - наголосив глава уряду.

Він навів приклад, що в поточному році пенсійні виплати інваліду-ліквідатору першої групи в листопаді були на 300 грн. більше, ніж у січні.

За словами Азарова, уряд постійно веде діалог і шукає компроміс з людьми. "Більшість громадських організацій чорнобильців узгодили параметри нещодавно прийнятої постанови Кабміну, яка передбачає значне зростання пенсій ліквідаторам-інвалідам в 2012 році. Завдяки цьому значна частина ліквідаторів буде отримувати максимальні пенсії, які визначені пенсійним законодавством Україну - близько 8 тис.грн. на місяць. А середня пенсійна виплата ліквідаторів-інвалідів І групи з 1 січня 2012 складе майже 5,5 тисяч", - сказав він.

Азаров акцентував, що це робиться в умовах нових серйозних загроз стабільності та економічному розвитку. "Якщо говорити конкретно, пенсія одного з учасників протесту, наприклад, в Донецьку, встановлена ​​судом, становить 7580 грн., а з 1 січня по перерахунку відповідно до постанови уряду, ця людина буде отримувати 8230 грн. Я запитую, проти чого ця людина протестує?", - сказав він.

"Я ставлю завдання Пенсійному фонду і органам соціального захисту зараз зосередитися на перерахунку пенсій, на роз'ясненні людям, які пенсії вони будуть отримувати, щоб з 1 січня виплата нових пенсій працювала як годинник" ¸ - додав глава уряду.

Він також доручив віце-прем'єру Сергію Тігіпку продовжити діалог з тими чорнобильцями, "які ще не зрозуміли механізм перерахунку".

Нагадаємо, на сьогодні в Маріїнському парку в Києві голодують близько 40 чорнобильців.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини