RU

Тігіпко вважає податок на багатство тимчасовим заходом

12.12.2011, 11:24
Тігіпко вважає податок на багатство тимчасовим заходом - Фото
f6516428c5d87c17b592ee3dc6637388.jpg
Скорочення бюджетних витрат, яке неминуче при загостренні кризових явищ у світовій економіці, має поєднуватися з відновленням соціальної справедливості, звуженням прірви між дуже багатими і дуже бідними. Таку думку висловив віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в авторській статті для Дзеркала тижня.

"Саме тому Міністерство соціальної політики ініціювало розробку законопроекту про податок на багатство", - наголосив Тігіпко, якого цитує прес-служба віце-прем'єра.

Чиновник зазначив, що багаті люди повинні бути зацікавлені у сплаті цього податку, адже він сприятиме зниженню соціальної напруженості в суспільстві, викликаної великими розривами доходів різних груп населення. Крім того, сплата цього податку багатими людьми - це внесок в підтримку вітчизняної економіки та збереження вартості активів.

"Сплата податку на багатство фізичними особами - це як політика корпоративної соціальної відповідальності для великих компаній, зацікавлених у сталому розвитку на тривалу перспективу. В обох випадках діє схожий принцип: "успішний бізнес в успішній країні" - "успішні люди в багатому суспільстві", - вважає Тігіпко.

Разом з тим, віце-прем'єр наголосив, що влада повинна працювати над створенням умов для розвитку бізнесу та зростання економіки.

"Я добре розумію і ту відповідальність, яку покладає на уряд збільшення фіскального навантаження на бізнес і багатих людей. Попит на реформи, дієві в довгостроковій перспективі, і на заходи, здатні згладити другу хвилю фінансово-економічної кризи, зростає. Тісний діалог і взаємодія влади і бізнесу допоможуть подолати серйозні виклики, які стоять перед економікою країни", - додав Тігіпко.

Чиновник зазначив, що податок на багатство впроваджується як тимчасова міра, яка допоможе вчасно виплачувати пенсії, збалансувати бюджет. "Мине п'ять років, і ми зробимо висновки: або ефективні антикризові заходи, яку користь принесли нинішні реформи, як змінився бізнес-клімат. Якщо ми зможемо дати бізнесу те, чого він хоче, - дерегуляцію, просту і зрозумілу систему сплати податків, відсутність поборів і корупції, то бізнес сам захоче ділитися з державою і брати участь у встановленні соціальної рівності в Україні", - вважає віце-прем'єр.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини