RU

Тігіпко говорить про величезне бажання вирішити проблему шахтарів

22.02.2012, 12:31
Тігіпко говорить про величезне бажання вирішити проблему шахтарів - Фото
Сергій Тігіпко
Віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко  розповів, чого хочуть шахтарі, які штурмували його міністерство, які проблеми вже вдалося вирішити і в чому суть невирішених питань.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Тігіпко пояснив механізм нарахування страхових виплат інвалідам-регресникам. "Якщо людина втрачає працездатність, комісія встановлює рівень цієї втрати, після цього береться його середня зарплата і множиться на коефіцієнт втрати працездатності. Таким чином, визначається рівень страхових виплат", - сказав він.

За словами Тігіпка, сьогодні таких людей в Україні 291 000, з них 142 000 - шахтарі. Віце-прем'єр пояснив, що всі виплати проводить Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

За словами Тігіпка, перше питання, яке підняли вчора шахтарі - що вони не мали доступу до засідань цього фонду. "Вони хотіли отримати можливість відстежувати його діяльність. Ми домовилися, і вже з 1 березня чотири керівники організацій будуть присутні на засіданнях Фонду з правом пропозицій чи зауважень", - сказав він.

Тігіпко повідомив, що друга вимога шахтарів була пов'язана з проведенням індексацій. "Якщо 10 років тому людина втратила працездатність, у неї був один рівень зарплати. За час, що минув, зарплата виросла і виникає проблема - шахтар, який втратив працездатність 10 років тому, отримує виплати в два рази менше, ніж той, який втратив зараз. Щоб цього не відбувалася, проходила індексація ", - пояснив він.

Тігіпко додав, що раніше при індексації враховувався реальний ріст заробітної плати. "Вимоги шахтарів були, щоб їм вважали не реальну, а номінальну зарплату. Щоб зрозуміти, в чому різниця - цього року реальна зарплата зросла на 8,5%, а номінальна - на 17,6%. Цю проблему я вважаю вирішеною. Ми провели консультації, і з 1 березня рівень буде підвищений навіть не на 17,6%, а на 20% ", - сказав він.

Третя проблема, за словами Тігіпка найважливіша, і по ній поки немає єдиної позиції. "З 2002 по 2007 роки не проводилася індексація людям. І сьогодні ті, хто отримав інвалідність в 2002 році, мають велику різницю. Вони хотіли, щоб ми провели індексацію, перерахували їм виплати та виплатили разову компенсацію за 2002-2007 роки. Це питання ми поки не вирішили. Ми проводимо розрахунки", - пояснив він.

За словами міністра, загальна сума коливається від 500 млн.грн. до 1 млрд.700 грн. Тігіпко підкреслив, що сьогодні у нього запланована зустріч з цими людьми.

"Шахтарі приходять до нас в міністерство, але гроші знаходяться у фонді, який не є державним. Це страховий фонд. Це не держава. У людей просто розуміння таке - що йдемо до міністра, чекаємо його до ночі, після ночі, і він повинен це вирішувати. Я переконаний, що вони праві, вони хочуть бачити ефективну владу. Ми знайдемо відповідні варіанти. Я не можу сказати, що ми повністю вирішимо, але нам вдалося вирішити вже деякі питання. І з 1 березня буде великий крок назустріч. Ми жорстко проаналізуємо весь бюджет фонду, я впевнений, що там резерви є. Подивимося, що зможемо зробити. Якщо не зможемо відразу вийти на той рівень, який хочуть шахтарі, намалюємо поступову програму дій. Одне можу сказати - у нас є величезне бажання вирішити цю проблему ", - заявив він.

Нагадаємо, вчора шахтарі заблокували міністерство близько 18:00. Вони вимагали провести нарахування компенсацій з урахуванням інфляції і вирівняти виплати тим, хто працював в однакових умовах, але йшов з роботи в різні роки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини